Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Dh441'den Başlayan Uçak Bileti olan Sakinler için en iyi 10 Yaz...

BAE: Dh441’den Başlayan Uçak Bileti olan Sakinler için en iyi 10 Yaz Destinasyonu

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki çoğu okul, iki aylık bir mola için son dönemi 1 Temmuz’a kadar tamamlamaya hazırlanırken, birçok aile yaz seyahatine hazırlanıyor. Çevrimiçi bir pazara göre, gezginler yaklaşan Kurban Bayramı tatili ve ardından yaz tatili beklentisiyle haftalar öncesinden planlar yapmaya başladılar.

Peki, sakinler bu yaz nereye uçuyor? Wego’nun verilerine göre, BAE yolcuları için en çok aranan uluslararası destinasyonlar Mısır, Hindistan, Ürdün, Fas, Pakistan, Tayland, Lübnan, Türkiye, Tunus ve Suudi Arabistan’dır.

Wego’nun baş işletme sorumlusu Mamoun Hmedan şunları söyledi: “Bu eğilim, birçok yolcunun yaz aylarında kendi ülkelerindeki arkadaşlarını ve akrabalarını ziyaret etme arzusunu yansıtıyor. Bu ülkelerin çoğu özellikle KİK vatandaşları için vizesizdir.

“Yaz döneminde uçak biletlerinin artmasıyla birlikte, en iyi fırsatları elde etmek için gezileri mümkün olduğunca erken planlamak ve rezervasyon yaptırmak önemlidir.”

Seyahat rezervasyon sitesi, bu yılın başlarında aynı döneme kıyasla yaz uçak biletlerinde neredeyse tüm bu popüler destinasyonlara bir sıçrama gözlemledi. Mısır’a uçuşlar için ortalama uçuş fiyatları şimdi yüzde 42,72, Ürdün’e yüzde 64,08 ve Hindistan’a yüzde 32,10 daha pahalı.

Ancak geçen yılki yaz tarifelerine kıyasla ortalama uçuş fiyatları hala daha ucuz. Örneğin Suudi Arabistan, Tayland ve BAE’YE giden ortalama uçak biletlerindeki yıllık düşüş yüzde 18,36 ile 27,63 arasında değişiyor.

Verilere göre, Türkiye ve Tayland gibi destinasyonlar tercih edilen tatil seçenekleri olarak ortaya çıkmış ve gezginlerin eşsiz turistik deneyimlerin tadını çıkarmaya ve yeni kültürleri keşfetmeye olan ilgisini göstermiştir.

Peki, bu destinasyonlara seyahat eden BAE sakinleri için uçak biletleri ne kadara mal olacak?

Türkiye

İstanbul dönüş uçuş ücretleri Dh651’den başlıyor

Temmuz ayının ilk haftası civarında Türkiye’ye seyahat etmeyi planlıyorsanız, yaklaşık üç haftalık bir tatil için İstanbul‘a dönüş uçuşu bekleyebilirsiniz. Dh651 direkt uçuş için. Ancak Antalya’ya seyahat etmek isterseniz en ucuz uçak bileti 1.223 Dh’dir. İç Anadolu’da uhrevi Kapadokya’yı deneyimlemek istiyorsanız Nevşehir‘e en uygun uçuş size 1.299 Dh’ye mal olacak.

Ürdün

Amman dönüş uçuş ücretleri Dh1,179’dan başlar

Petra’nın antik kalıntıları ve Ölü Deniz’in şifalı suları ile ünlü Ürdün, dramatik manzaraları ve çarpıcı mirasıyla gezginleri büyülüyor. Amman ‘a en ucuz uçak bileti 1.179Dh’ye mal olacak. Ancak Ürdün’ün tek sahil kenti olan Akabe ‘a uçarsanız, en ucuz uçuş size 1.612 Dh’ye (2 durak ile) mal olacak. Bu arada, en iyi anlaşma Dh2,529 için geçerlidir.

Suudi Arabistan

Riyaddönüş uçuş ücretleri şu adresten başlar: Dh441

Suudi Arabistan, İslam’ın en kutsal yerlerine ev sahipliği yapıyor ve başkent Riyad , eski gelenekleri modern gelişimle sorunsuz bir şekilde harmanlıyor. Riyad’dan dönüş uçuşu Dh441’den başlıyor. Ancak, tarihi mimarisi, hareketli pazarları ve modern silüeti ile tanınan Kızıldeniz’deki hareketli liman kenti Cidde’ye gitmek istiyorsanız, en uygun fiyatlı uçuş size Dh670 civarında mal olacak.

Mısır:

Kahiredönüş uçuş ücretleri 1.915Dh’den başlıyor

Temmuz ayının ilk haftası civarında Mısır’a seyahat etmeyi planlıyorsanız, üç haftalık bir tatil için Dubai’den Kahire’ye dönüş uçuşunun direkt uçuş için yaklaşık 1.915 Dh’ye mal olmasını bekleyebilirsiniz. Ancak, mevcut en hızlı uçuşa öncelik vermek, maliyeti yaklaşık 2.214 Dh’ye çıkaracaktır. Berrak suları, canlı mercan resifleri ve lüks tatil beldeleriyle ünlü Kızıldeniz tatil beldesi Şarm El Şeyh’e bir uçuş 1.612 Dh’dir.

Fas:

Kazablankadönüş uçuş ücretleri 2.274Dh’den başlıyor

Yukarıda bahsedildiği gibi Kazablanka ‘ya seyahat etmek için en iyi anlaşma 3.140 Dh’dir; En ucuz ücret 2.274 Dh’dir. Rabat ‘a seyahat etmek, Dh3,830 için mevcut en iyi anlaşma ile daha pahalı olacaktır. Marakeş’in en iyi anlaşması ziyaretçilere 2.761 Dh’ye mal olacak.

Tayland:

Bangkokdönüş uçuş ücretleri 1.395Dh’den başlıyor

Bangkok’taki süslü tapınakları ve canlı sokak hayatını ziyaret etmek için mi uçuyorsunuz? En iyi anlaşma size yaklaşık 1.395 Dh’ye mal olacak. Ancak, Phuket ‘a uçmak size 1.898Dh’ye mal olacak. Chiang Mai’nin rahat atmosferinin, çok sayıda tapınak ve manastırın tadını çıkarmak için BAE gezginleri 1.772 Dh’nin etrafına çıkmak zorunda kalacaklar.

Pakistan:

İslamabaddönüş uçuş ücretleri Dh1.041’den başlıyor

Lübnan:

Genellikle ‘Ortadoğu’nun Paris’i’ olarak adlandırılan Beyrut için yapılacak en iyi anlaşma size 1.845 Dh’ye mal olacak.

Tunus:

Djerbadönüş uçuş ücretleri Dh2,430’dan başlar

Tunus’un genişleyen başkentini keşfetmenin ağır bir bedeli var; Tunus’a seyahat etmek için en iyi anlaşma 5.160 Dh’dir. Tunus kıyılarındaki bir ada olan Cerba’yı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, en iyi anlaşma 2.430 Dh Civarında olacaktır.

Bu arada, İNGİLTERE, Almanya ve İtalya, Avrupa yaz destinasyonları listesinin başında yer alıyor. Özellikle Birleşik Krallık’ın kalıcı popülaritesi, KİK vatandaşlarının Birleşik Krallık’a sorunsuz seyahat etmelerini sağlayan yeni ETA sistemine bağlanabilir.

Mamoun, “Verilerimiz, yaz mevsiminin ve okul tatillerinin seyahatte en yoğun dönemi temsil ettiğini gösteriyor, çünkü birçoğu sevdikleriyle tanışmak veya yeni yerler keşfetmek için tatilden yararlanmaya çalışıyor.

“Platformumuz aracılığıyla seyahatte önemli bir artış görüyoruz ve BAE’DEN uçuşlar için iki milyondan fazla arama kaydettik. Okul tatilleri yaklaştıkça aramaların ve rezervasyonların önemli ölçüde artmasını bekliyoruz.”

tüm uçak biletleri 9 Haziran’da kontrol edildi ve Skyscanner kullanılarak toplandı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar