Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeBAE: Dubai'de Altın Fiyatları Yaklaşık 3 Haftanın En Yüksek Seviyesine Yükseldi

BAE: Dubai’de Altın Fiyatları Yaklaşık 3 Haftanın En Yüksek Seviyesine Yükseldi

Çarşamba öğleden sonra BAE’de altın fiyatları yükseldi ve ABD tüketici fiyat endeksinin Nisan ayında beklenenden daha az yükselmesinin ardından gram başına iki dirhemden fazla artarak yaklaşık üç haftanın en yüksek seviyesine yükseldi.

Dubai Jewellery Group verilerine göre, sarı metalin 24K varyantı, sabahın erken saatlerinde yapılan işlemde Dh285.25’e kıyasla Çarşamba öğleden sonra gram başına Dh287.25 seviyesinde işlem görüyordu. 22K, 21K ve 18K sırasıyla gram başına Dh266.0, Dh257.5 ve Dh2220.75 seviyelerinde işlem görürken.

Spot altın, saat 6’da ons başına 2.354.8 dolara düşmeden önce ons başına 2.367.29 dolardan işlem görüyordu.

TÜFE, Mart ve Şubat aylarında yüzde 0,4 ilerledikten sonra geçen ay yüzde 0,3 artarak enflasyonun ikinci çeyreğin başında düşüş eğilimine devam ettiğini gösteriyor.

adss’nin kıdemli piyasa analisti Mahmud Alkudsi, TÜFE verilerinin enflasyonun kalıcı doğasının altını çizdiğini ve Fed’in işaret ettiği artan dikkatle uyumlu olduğunu söyledi. Fed, daha yumuşak ekonomik göstergelerde güvence ararken, Nisan rakamları potansiyel olarak önümüzdeki politika düzenlemelerinin önünü açıyor.

Dedi ki: “Önemli soru şu anda bu TÜFE sayılarının hala anormallik olarak algılanıp algılanmadığı veya yaşam maliyeti krizinin daha geniş bir yeniden dirilişini temsil ettikleri konusunda bir fikir birliği olup olmadığıdır. Bu verilere yanıt olarak tahvil getirileri azaldı, dolar zayıfladı ve risk varlıkları 3. Çeyrekte faiz indirimi beklentisiyle daha fazla kazanç elde etti “dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar