Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Eğitim, Emirlikler için Doğru Ortamı Yaratmak Özel Firmaların Sorumluluğundadır, Diyor Yetkili

BAE: Eğitim, Emirlikler için Doğru Ortamı Yaratmak Özel Firmaların Sorumluluğundadır, Diyor Yetkili

Üst düzey bir yetkili Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Emirlikler için doğru ortamın eğitilmesi ve yaratılmasının özel sektör şirketlerinin sorumluluğunda olduğunu söyledi.

“Emirlikleri eğitmek işverenin sorumluluğundadır. Hükümet ve özel sektör arasındaki ortaklığın bir parçasıdır. Emirliklerin öğrenimine, eğitimine, düzenlemelerine ve sübvansiyonuna yatırım yaptık. İnsan kaynakları ve Emirlikleştirme Bakanlığı (MoHRE) Ulusal insan kaynakları geliştirme müsteşarı Ahmed Yusuf El Nasır, Khaleej Times’a verdiği röportajda, yönetilebilir olan Emirlikleştirme hedefine ulaşmak için özel sektörün katılması gereken şeyler var ”dedi. Pazartesi günü.

Al Nasır, MoHRE ve personel ve İK çözümleri firması TASC tarafından ‘Emirliği 2024 için Başarı Rehberi Yapmak’ lansmanında konuşuyordu.

BAE’de 50 vasıflı çalışanı olan tüm şirketlerin, Emirlik işgücünün yüzdesini yıllık bazda yüzde iki artırarak 2026 yılına kadar en az yüzde 10’a çıkarması gerekiyor.

Şirketlerin ayrıca her 6 ayda bir yüzde bir Emirliğe ulaşmaları gerekiyor.

“Bazı şirketlerin Emirlik hedeflerine ulaşmada zorluklarla karşılaştıklarını kabul ediyoruz, çünkü en iyi yetenekleri eğitmek ve elde tutmak stratejik bir plan ve tutarlı çabalar gerektiriyor. Ancak hükümet, özel sektörü desteklemeye sıkı sıkıya bağlı kalmaya devam ediyor. Emirlikleşme sadece bir hükümet girişimi değil, ulusal bir yükümlülük ve herkes için ortak bir sorumluluktur.” dedi.

Doğru ortamı yaratın

Al Nasır, firmaların MoHRE ile paylaştığı zorluklardan bazılarının Emirlik mezununun iş gereksinimlerine veya işgücü piyasası ihtiyaçlarına uymaması olduğunu söyledi. “Emirlikleri firmaya katıldıktan sonraki ilk günlerden itibaren yetiştirmenin özel sektörün rolü olduğunu söylemeye devam ediyoruz. Emirlik dışı kişiler için yaptıkları gibi bu girişime katılmak da özel sektörün rolüdür. Becerilerini geliştirmeleri ve geliştirmeleri için onlara biraz zaman verin. Emirliklere de hep bunu soruyoruz.”

Emirlikler de dahil olmak üzere tüm çalışanların gelişmesi için doğru ortamın hayati bir rol oynadığını söyledi.

“Bu nedenle, iç politika, prosedür, çevre, kariyer desteği, iş fırsatları, iş esnekliği, cazibe, faaliyetler oluşturmak için her şirkete çok güveniyoruz. Bunlar bir şirketin sorumluluklarıdır. Bunu özel sektör firmalarının kendi iç ortamlarını oluşturmalarına bırakıyoruz. İç çevre politikaları ve prosedürleri ne kadar iyi olursa, herhangi bir çalışanın içinde kalması için o kadar iyi bir yer olur.”

Sağlık, eğitim öncelikleri

El Nasır, Emirliklerin farklı sektörlere katıldığını ve oldukça iyi durumda olduğunu söyledi.

“Çok yetenekli Emirlikler var. Finans, Emirlikleri emen en büyük sektördür, ancak şimdi inşaat ve perakende de onları çok sayıda emmektedir. Bu iki sektör hükümet için öncelik olarak kabul edildiğinden eğitim ve sağlık hizmetlerine odaklanıyoruz.”

Firmalar için hedeflere ulaşmanın zor olmadığını da sözlerine ekledi.

“Sonunda, vasıflı işgücünün sadece yüzde ikisini talep ediyoruz. Bu, diğer rakip pazarlara kıyasla hiçbir şey değildir. Bazı işler için işgali zorlarlar. Sonunda 1 veya 2 kişiye dönüşen vasıflı işgücünün sadece yüzde 2’sini istiyoruz, bu da kuruluşunuzun bir parçası olacak kadar adil ve umut verici ”dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar