Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeBAE, Endüstriyel Alımlarda 6,26 Milyar Dolar Daha Taahhüt Etti

BAE, Endüstriyel Alımlarda 6,26 Milyar Dolar Daha Taahhüt Etti

BAE’deki devlet teşebbüsleri ve özel şirketler, bu hafta sona eren Emirates’te Yap (MIITE) Forumu sırasında yerel üretime 6,26 milyar dolar daha taahhüt ettiler.

Sanayi ve İleri Teknoloji Bakanlığı (MoIAT) tarafından düzenlenen forum, yerel olarak üretilen tıbbi ekipmanı satın alma taahhüdünün 820 milyon doları da dahil olmak üzere bir dizi duyuruya tanık oldu. Yerel satın alma duyuruları, forumun önceki iki baskısı tarafından oluşturulan ve yerel üretim için 2.000 ürünü temsil eden toplam değeri 38.93 milyar dolara yükselten teklifler üzerine inşa edildi.

MoİAT, endüstriyel şirketlerin yapay zekayı operasyonlarına entegre etmelerine yardımcı olmak için Yapay Zeka İnovasyon Programını başlattı. Program, Emirates Kalkınma Bankası’ndan (EDB) 100 milyon dolarlık finansmanla destekleniyor. EDB, sanayi şirketlerini desteklemek için 272 milyon dolar değerinde ortak kredi sağlamak üzere ticari bankalarla ortaklık kurdu. Diğer bir girişim olan Transform 4.0, önümüzdeki üç ila beş yıl içinde 100 Endüstri 4.0 feneri oluşturmak amacıyla başlatıldı.

Sanayi ve İleri Teknoloji Bakanı Dr. Sultan Ahmed Al Jaber şunları söyledi: “Emirates’te Yap Forumunun üçüncü baskısı, BAE’nin sanayi sektörü için önemli bir hız ve ivme toplanmasına işaret ediyor. Bakanlığın kuruluşundan bu yana sadece üç yılda sanayi sektörünün GSYİH’ya katkısı yüzde 49 artarak 197 milyar Dh’ye ulaştı. Ülke, dünyanın en büyük isimlerinden ve en iyi yeteneklerinden bazılarını kendine çekerek, endüstriyel yatırım ve inovasyon için gerçekten küresel bir merkez olarak ortaya çıktı. Bu hafta yapılan duyurular, enerji, sağlık ve gıda gibi kilit sektörlerde ulusal dayanıklılığı artıracak, aynı zamanda 300 milyar Operasyonun yarattığı yeni değer dalgasının kilidini açmak isteyen şirketler için güçlü yatırım fırsatları yaratacak.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar