Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaEkonomiBAE ve Katar Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşması İmzaladı

BAE ve Katar Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşması İmzaladı

BAE ve Katar, çifte vergilendirmeyi önlemek ve gelir vergilerinin mali olarak kaçırılmasını önlemek için bir anlaşma imzaladılar.

Anlaşma, Mali İşlerden Sorumlu Devlet Bakanı Muhammed Hadi El Hüseyin ve Katar Maliye Bakanı Ali bin Ahmed El Kuwari tarafından her iki taraftan da birkaç yetkilinin huzurunda imzalandı. Bu, KİK Mali ve Ekonomik İşbirliği Komitesi’nin 121. toplantısının oturum aralarında gerçekleşti.

Mohamed Al Hussaini, anlaşmanın dönüştürücü potansiyelinin altını çizerek, yalnızca BAE ile Katar arasındaki finansal, ekonomik ve yatırım ortaklıklarını geliştirmeyeceğini, aynı zamanda vergi konularında koordinasyon ve işbirliğini güçlendireceğini, yeni yatırım fırsatları açacağını ve ticareti canlandıracağını belirtti. Ayrıca, milli gelir kaynaklarının çeşitlendirilmesinde ve mal ve hizmetler için kapsamlı koruma sağlanmasında çok önemli bir rol oynayacaktır.

Bu anlaşmanın iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin güçlendirilmesine katkıda bulunduğuna ve şirketlere ve bireylere doğrudan ve dolaylı çifte vergilendirmeden tam koruma sağladığına dikkat çekti.

Dedi ki: “BAE Maliye Bakanlığı, yatırımcılara BAE ile aktif ekonomik ilişkileri olan ülkelerdeki ticari, ekonomik, finansal ve diğer faaliyetlerdeki faaliyetlerinin durumunu netleştiren mekanizmalar geliştirerek tüm ortaklarla ticaret ve yatırım ilişkilerini güçlendirmeye isteklidir.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar