Cumartesi, Haziran 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Fermuarlı, Şelaleli ve Göletli Ödüllü Sharjah Bahçesi'nin içinde

BAE: Fermuarlı, Şelaleli ve Göletli Ödüllü Sharjah Bahçesi’nin içinde

Tamamen işlevsel bir posta hattı, macera bölgeleri, göletler, şelaleler ve çarpıcı yeşillikler — bir Emirlik, ev bahçesini ailesi ve arkadaşları için bir eğlence vahasına bu şekilde dönüştürdü. Bekle, dahası var. Bir tırmanma ağında, dev bir salıncakta, bir slaytta ve ayrıca bir tünelde sayın. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bahçe kısa süre önce Sharjah Belediyesi tarafından iki kez aldığı bir övgü olan Sharjah’ın En Güzel Ev Bahçesi ilan edildi. Sahibi Şeyh Ali El Mualla, Khaleej Times’a verdiği demeçte, yaygın algının aksine, bu bahçenin yaratılmasının büyük masraflar gerektirmediğini söyledi. “Birçoğu bahçeme çok yatırım yaptığımı düşünüyor, ancak buradaki her şey çeşitli kaynaklardan atılan veya istenmeyen ağaçlardan, geri kazanılmış yapı malzemelerinden ve kendimi yeniden şekillendirip ürettiğim araçlardan yapılıyor.” Al Mualla, “Bahçede en büyük şaheserimi görüyorum” dedi.

 

Şeyh Ali El Mualla
El Mualla, sanat ve zanaatkarlığa karşı her zaman ateşli bir tutku beslemişti. Kendi evini inşa etme fırsatı doğduğunda, odağını bahçeye çevirdi, kalbini ve ruhunu anlayışının ve idamının her yönüne döktü. Heykelcilikten enstalasyona kadar her unsur sanatsal vizyonunun izini taşır ve hepsi kendi eliyle yapılır.

 

 

 

Çoğu geri dönüştürülmüş ağaç gövdelerinden, ağaç kalıntılarından ve inşaat atıklarından yapılmış ve her biri kendine özgü bir karaktere sahip yaklaşık 12 doğal oturma düzeni vardır. Panoramik manzaralı bir yerde yükseltilmiş bir kabin de inşa edildi. Sağ taraf 14 tondan daha ağır bir kayaya yaslanırken, sol tarafı büyük bir ağaç gövdesine dayanıyor. Kabin, rahatça oturabilen, kahve yudumlayabilen ve yetişebilen yaklaşık 20 kişiyi ağırlayabilir. Bahçe, gerçekliğin doğal dünyanın büyüsüne kapıldığı başka bir dünyaya açılan bir kapı görevi görür. “Bahçem, geri kazanılmış odun kullanan çok kültürlü bir köy gibidir. Tüm bahçemin konsepti sürdürülebilirliktir.”. Al Mualla’nın yaratıcılığı sınır tanımıyor – başkalarının israf gördüğü yerde potansiyeli fark ediyor. “Ne zaman atılmış ağaçlarla veya inşaat kalıntılarıyla karşılaşsam, onlara yeni bir soluk getirme fırsatını yakalarım.”

 

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar