Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaBAE: Filipin Bağımsızlık Günü Kutlamalarına 10.000 Filipinli Katıldı

BAE: Filipin Bağımsızlık Günü Kutlamalarına 10.000 Filipinli Katıldı

BAE’deki Filipin topluluğunun 10.000’den fazla üyesi, ülkelerinin 126. bağımsızlık yıldönümünü kutlamak için 9 Haziran Pazar günü Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde toplandı.

 

Fotoğraf: Shihab
Canlı kültürel performanslar, canlı müzik ve elle tutulur bir birlik duygusuyla dolu gün boyu süren festival, 1898’de 333 yıllık ispanyol sömürge yönetiminden kurtulduğu ilan edilen her 12 Haziran’da kutlanan Filipinler’in bağımsızlığının önceden anılmasıydı.

 

Fotoğraf: Shihab

 

Fotoğraf: Shihab
“Bilginiz, yeteneğiniz ve enerjiniz gelişimimize ve ilerlememize katkıda bulundu. BAE’de Filipin halkıyla dostluğumuzu önemsiyoruz, “dedi BAE’nin Hoşgörü ve Bir Arada Yaşama Bakanı Şeyh Nahyan bin Mübarek El Nahyan açılış konuşmasında. Filipin topluluğunun BAE’nin gelişimine ve ilerlemesine katkılarını övmek.

 

Şeyh Nahyan bin Mübarek El Nahyan
İki ülke arasındaki güçlü bağları daha da vurgulayarak, “BAE’deki Filipinli topluluk üyeleriyle etkileşimlerimiz her zaman hem eğlenceli hem de öğretici olmuştur. Ülkemizdeki iş, kültür, sağlık ve teknoloji sektörlerini güçlendirdiniz ve biz BAE’de Filipin halkıyla dostluğumuzu besliyoruz.” Filipin mirasını sergileyen renkli kültürel performanslar seyirciyi büyüledi. Tinikling gibi geleneksel Filipinli danslar, karmaşık ayak hareketleri ve ritmik bambu alkışlarıyla kalabalığı alkışladı ve sevinçle tezahürat yaptı. Klasik Filipinli şarkıların melodik yorumlamaları havayı doldurarak ulusal gurur ve bağlantıyı çağrıştırdı.

 

Fotoğraf: Shihab
Filipinler iş konseyi tarafından BAE’de düzenlenen ve Emirates Filipinler’i Seviyor, canlı atmosfer, canlı Filipinli yiyecek tezgahlarıyla daha da güçlendi. Bu tezgahlar, gurbetçilere baştan çıkarıcı bir dizi tanıdık ve sevilen yemek sundu. Sanat, fotoğrafçılık ve hediyelik eşya tezgahları da katılımcıları Filipinler’e geri götüren duyusal bir deneyim yarattı. Sohbetler canlandırıldı, mekan boyunca kahkahalar ve dayanışma yankılandı. Ayrıca Filipin topluluğu ile BAE arasındaki bağın derinden manevi olduğunu ifade etti. “Bağımız ruhanidir. Biz her zaman dahiliz. Emirates ile birlikte çalışabilir, yatırım yapabilir ve Bağımsızlık Günü’nü kutlayabiliriz. Ben bir büyükelçi değilim, her gün başarılı olmak için çabalayan bütün bir topluluğun bir milyon elçisiyim.” Alfonso Ver ayrıca Filipin toplumunun BAE’de geliştiğini vurguladı, “çünkü onları besleyen, başarılı olmalarını sağlayan bir ülkedeler.”
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar