Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaEğlenceHarvey Weinstein, Los Angeles Tecavüz Mahkumiyetine İtiraz Etti

Harvey Weinstein, Los Angeles Tecavüz Mahkumiyetine İtiraz Etti

Eski Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein, yasal destanı ortaya çıktıkça manşetlere çıkmaya devam ediyor.

2022’nin sonlarında bir Los Angeles jürisi tarafından tecavüz ve cinsel saldırıya mahkum edilmesinin ardından, Weinstein’ın hukuk ekibi ısrarla karara itiraz etme sözü verdi. Son olarak, Weinstein’ın 2020 mahkumiyetlerinin bir New York jürisi tarafından son zamanlarda devrilmesiyle iç içe geçen bir temyiz başvurusunda bulundular.

Weinstein’ın önceki mahkumiyetlerini uygunsuz tanıklık gerekçesiyle bozan Empire State Temyiz Mahkemesi’nin son kararı, hukuk savaşını yeniden alevlendirdi.

Deadline tarafından hazırlanan bir rapora göre, mahkeme 4-3’lük bir kararda, duruşma hakiminin belirli tanıklıklara ilişkin ödeneğini önyargılı görerek Weinstein’ın cezasının boşaltılmasına ve New York’ta yeni bir duruşma kararına yol açtı.

Şimdi, odak Batı Kıyısı’na geri döndüğünde, Weinstein’ın avukatları Kaliforniya’nın İkinci Temyiz Bölgesinde temyiz başvurusunda bulundular.

Son Teslim Tarihine göre, Weinstein’ın jürinin New York’taki önceki mahkumiyeti hakkındaki bilgisi nedeniyle adil yargılanmasının reddedildiğini ve duruşma sırasında kanıt olarak sunulmadığını savunuyorlar. Weinstein’ın avukatları, bu dışsal bilginin yargılama sürecini onarılamaz bir şekilde lekelediğini söylüyor.

Bu arada, şu anda Rikers Adası’nda görev yapan Weinstein, Eylül ayında başlaması planlanan New York’taki yeniden yargılanmasını bekliyor.

Manhattan Bölge Savcı Yardımcısı, eski film yapımcısına karşı yeni iddianamelerin olasılığına işaret etti. Bu yasal işlemlerin ortasında Weinstein’ın sözcüsü, Los Angeles davası sırasında önemli kanıtların saklandığını iddia ederek savunmanın bakış açısını vurguladı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar