Pazar, Haziran 23, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana Sayfaİş DünyasıİşletmeBAE: Fta, Vergi Mükelleflerini Cezadan Kaçınmak için Kayıt Yaptırmaya Çağırıyor

BAE: Fta, Vergi Mükelleflerini Cezadan Kaçınmak için Kayıt Yaptırmaya Çağırıyor

Federal Vergi Dairesi (FTA), Mart ve Nisan aylarında (veriliş yılı ne olursa olsun) verilen lisanslarla kurumlar vergisine tabi Yerleşik Tüzel Kişileri, vergi düzenlemelerini ihlal etmemek ve idari cezalara maruz kalmamak için kurumlar vergisi tescil başvurularını 30 Haziran 2024 tarihine kadar derhal sunmaya çağırdı.

FTA yaptığı açıklamada, belirtilen zaman çizelgeleri dahilinde kurumlar vergisine kaydolmak için başvuruda bulunmayan vergilendirilebilir kişilerin 10.000 Dh’lik idari cezaya tabi tutulacağı konusunda uyardı.

STA, vergi mükelleflerini 1 Mart 2024’te yürürlüğe giren 2024 tarih ve 3 sayılı STA Kararında belirtilen zaman çizelgelerine uymaya çağırdı. “Karar, kurumlar vergisine tabi vergilendirilebilir kişilerin her kategorisi için kurumlar vergisi tescil başvurularını ne zaman yapmaları gerektiğine ilişkin zaman çizelgelerini belirtir.”

STA kararı, hem Yerleşik Kişiler hem de Yerleşik Olmayan Kişiler olmak üzere tüzel ve gerçek kişileri kapsar.

Kurumlar vergisi kaydına 7/24 erişilebilen “EmaraTax” dijital vergi hizmetleri platformu üzerinden ulaşılabilir; FTA açıklamasında, kayıt işleminin yaklaşık 30 dakika sürecek dört ana adımda basitleştirildiği belirtildi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar