Pazar, Haziran 23, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporKriketT20 Dünya Kupası: Afganistan Yarı Finale Nasıl Katılabilir

T20 Dünya Kupası: Afganistan Yarı Finale Nasıl Katılabilir

Afganistan’ın güçlü Avustralya’ya karşı 21 kez kazandığı çarpıcı galibiyet, savaşın yıktığı ülkede milyonlarca taraftarın T20 Dünya Kupası’nda yarı finalde görünmeyi hayal etmesine neden oldu.

Süper Sekizli iki maçtan iki puan alan Afganlar, şu anda A Grubunda liderlerin arkasında üçüncü sırada Hindistan (iki maçtan dört puan) ve ikinci sırada Avustralya (iki maçtan iki puan) daha iyi bir net koşu oranına sahip.

Afganistan’ın yarı finale çıkması için Çarşamba günü (Salı 4: 30’da BAE Saatinde) son Süper Sekizler maçında Bangladeş’i yenmeleri ve Hindistan’ın Avustralya’yı yenmesini ummaları gerekiyor.

Bu senaryoda Hindistan altı puanla bitirecek ve Afganistan dört puanla ikinci sırada yer alacak.

Ancak cricinfo‘ya göre Hindistan Avustralya’ya bir koşuyla kaybederse Afganistan’ın Bangladeş’i en az 36 koşuyla yenmesi gerekecek.

cricinfo, “Avustralya son topu kaçarak kazanırsa, Afganistan maçlarını 15.4 veya daha erken kazanmak zorunda kalacak (ilk vuruş puanları 160 olduğu varsayılarak),” diye yazdı.

Afganistan’ın en büyük avantajı, ikinci maçı Pazartesi günü oynayacakları için Avustralya’nın Hindistan’ı yenmesi durumunda ne yapmaları gerektiğini tam olarak bilecekler.

Ancak Hindistan kazanırsa, Afganistan’ın bir Dünya Kupasında ilk kez görünmesi için basit bir zafer yeterli olacaktır.

Bu arada Afganistan kaptanı Rashid Khan, Cumartesi günkü T20 Dünya Kupası galibiyetinin geçen yılki 50’lik versiyonda Avustralya’ya kaybının intikamını almasının ardından nihayet daha iyi uyumayı dört gözle bekleyebilir.

Sıkışık Glenn Maxwell’in inanılmaz çift yüzyılı, Avustralya’nın Kasım ayında yenilginin çenesinden zafer kazanmasına yardımcı oldu ve Afganistan’ın yarı finale kalmasının hemen gerisinde kalmasına neden oldu.

Ancak Afganistan’ın Süper Sekiz etabındaki ilki olan Kingstown’da 21 kez kazanılan galibiyet, ilk kez bir Dünya Kupası yarı finaline hak kazanarak tarih yazma umutlarını yeniden alevlendirdi.

Rashid gazetecilere verdiği demeçte, “Şimdi daha iyi uyuyabilirim, sanırım” dedi. “Bu oyun aklımdan çıkmaya devam etti… Maxi, o gece oynadığı gibi, oyunu elimizden aldı ve bütün gece uyumadım.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar