Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Havacılık Kursları Bu Yıl Talepte Yüzde 15-20 Artışa Tanık Oldu

BAE: Havacılık Kursları Bu Yıl Talepte Yüzde 15-20 Artışa Tanık Oldu

Covıd sonrası hava yolculuğu talebinin artmasıyla birlikte, BAE’deki havacılık üniversitesi kursları, sektördeki küresel işgücü kıtlığının ortasında bu yıl başvuru sahiplerinde yüzde 15-20’lik bir artış yaşıyor. Dubai’nin Emirates Grubu’nun bir üyesi olan Emirates Havacılık Üniversitesi (EAU), pandemi öncesi seviyeleri önemli ölçüde aşan 2024-2025 akademik yılı için lisans ve lisansüstü programlarına 3.000 başvuru aldığını duyurdu. Dedi ki, “Eski rakamlar yılda yaklaşık yüzde 10 artış öngörüyor. Bu yıl, şimdiye kadar aldığımız başvuru sayısına göre en az yüzde 15-20’ye bakıyoruz ve programlarımız Eylül ayında başlayacak ve o zamana kadar öğrenci alımında daha yüksek bir yüzdeye sahip olabiliriz. Bölgedeki en iyi havacılık üniversitesiyiz. Birçok yerel ve uluslararası akreditasyonumuz var.” Ayrıca havacılık istihdamının geleceğinin ileri teknolojiden etkilenerek yöneticilerin verileri analiz etmelerini ve bilinçli kararlar vermelerini sağlayacağını vurguladı. Üniversite, yapay zeka (AI) gibi alanlarda yeni programlar sunarak yanıt veriyor. “Bu (daha yüksek işe alım), özellikle aşağıdakiler gibi çok aranan kursların başlatılmasından sonra gerçekleşmesi muhtemeldir B.Sc veri Bilimi ve yapay Zekanın yanı sıra veri bilimi ve havacılık yönetimi gibi gelişmekte olan alanlarda yeni bir doktora programı… Bugünlerde herhangi bir endüstri sadece havacılık endüstrisini değil, bu becerileri gerektiriyor.”

 

Ahmed Ali’nin
Üniversite ayrıca, eau’nun çevrimiçi programlar sunduğu ve yıl boyunca öğrencilere sunulan yardım merkezlerini sürdürdüğü 91 öğrenci milletine sahiptir. “Uluslararası öğrencilerin yüzde 40’ına sahibiz (yerleşik olmayanlar). Uluslararası öğrenciler için en büyük pazarımız Asya, ardından Avrupa ve Amerika, Orta Doğu ve Afrika’dır. Burada birçok Suudi vatandaşı kayıtlı. Ayrıca öğrenciler için hibrit programlar yürütüyoruz. Burslar için de fırsatlar var.”

Neredeyse yüzde 100 istihdam edilebilirlik

Bu arada Ali, Eau’nun belirli bir disiplinindeki öğrencilerin neredeyse yüzde 100’ünün, diğerlerinin yanı sıra BAE’nin birinci sınıf kariyeri Emirates, Lufthansa ve Air Arabia da dahil olmak üzere dünyanın önde gelen havayolları tarafından işe alındığını vurguladı. bu yıl üniversiteden mezun olan 450 öğrenci, neredeyse tüm mühendislik öğrencilerinin neredeyse her yıl hemen yerleştirildiği üniversiteden mezun oldu. Eau’nun toplam lisansüstü istihdam oranı yüzde 81’dir. “Mühendislik mezunlarımızın neredeyse yüzde 99,9’u Emirates tarafından istihdam ediliyor çünkü hangarda eğitim görüyorlar ve orada yaklaşık dört ay geçiriyorlar. Sadece yazılım üzerinde değil uygulamalı eğitim alırlar. Havacılık endüstrisinin özellikle Covıd’den sonra katlanarak büyümesiyle Boeing’e göre Ortadoğu’da yaklaşık 58.000 ila 60.000 uçak mühendisi ve teknisyeni gereksinimi var. Yani gerçekten büyük bir kıtlık var ve bunun 2040 yılına kadar doldurulması gerekiyor.”

 

Hem tam zamanlı hem de misafir öğretim üyelerini içeren 85 öğretim üyesi tarafından verilen çok çeşitli havacılık programlarına ışık tutan Ali, özellikle havacılık yönetimi müfredatının Emirates Havayolları’nın gereksinimlerine ve tavsiyelerine göre tasarlandığını açıkladı.

Kişiye özel programlar

Eau’nun yapay Zeka ve Veri Bilimi alanındaki yeni doktora ve lisans derecesini tanıtan Ali, Dubai Havaalanı polisi ile işbirliği içinde uyarlanmış başka programların da olduğunu vurguladı. “Havacılık Güvenliği ve Havacılık Güvenliği alanında yüksek lisans derecemiz var. Bu programların her ikisi de Dubai Havaalanı polisi ile işbirliği içinde inşa edildi. Bu iki programı Bakanlık tarafından akredite etmeden önce en az birkaç yıl birlikte oturduk. “Stajın öğrencilerimiz için çok önemli olduğunu, çünkü onlara sınıfta öğrendiklerini kullanma ve işyerinde uygulama fırsatı verdiğini de vurguluyorum.”
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar