Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE, İsrail-Filistin İhtilafını Çözmek için Stratejik Yaklaşıma Duyulan İhtiyacı Vurguladı

BAE, İsrail-Filistin İhtilafını Çözmek için Stratejik Yaklaşıma Duyulan İhtiyacı Vurguladı

BAE, insani krizle başa çıkmanın ve Filistin halkının çektiği acıları sona erdirmenin, İsrail-Filistin çatışmasının çözümünü sağlamak için kapsamlı bir stratejik yaklaşım benimsemeyi gerektirdiğini doğruladı.

Bu yaklaşım, iki devletli çözüme ve Filistin halkının onurlu ve güvenli bir yaşam için tüm meşru isteklerini yerine getiren bağımsız bir Filistin devletinin kurulmasına dayanan şiddet, nefret ve aşırılıkçılık döngüsüne son vermelidir.

Ürdün Haşimi Krallığı’nın Ölü Deniz bölgesindeki Kral Hüseyin Bin Talal Kongre Merkezi’nde düzenlenen Gazze Şeridi’ndeki acil insani müdahale konulu uluslararası konferansın sonunda Salı günü yayınlanan açıklamada BAE, bugün Filistin halkının her zamankinden daha fazla yetkin ve insani bir müdahaleyi hak ettiğini söyledi. uluslararası toplumun güvenini ve işbirliğini kazanmak için dürüst ve uluslararası standartlara uygun olarak çalışan bağımsız uzmanlardan oluşan şeffaf bir hükümet.

Bu konferans, sekiz aydır Gazze Şeridi’ni kasıp kavuran, çoğu kadın ve çocuk olan 36.000’den fazla Filistinlinin hayatına mal olan ve yaklaşık 80.000 Filistinliyi yaralayan İsrail savaşının ortasında toplanıyor.

Aynı zamanda Gazze nüfusunun yüzde 78’inden fazlasının yerinden edilmesine, sağlık sisteminin çökmesine, kıtlık riskinin artmasına ve hastalıkların yayılmasının yoğunlaşmasına yol açtı. Bu felaketten sorumlu taraf olarak, İsrail’e tüm askeri faaliyetlerin derhal durdurulması, ilgili Güvenlik Konseyi kararlarına tam olarak uyulması, Uluslararası Adalet Divanı’nın (UAD) kararlarına uyulması ve Gazze’ye acil insani ve yardım yardımlarının engelsiz ve sürdürülebilir bir şekilde ulaştırılması çağrılarımızı yineliyoruz.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar