Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaEğlenceBAE Doğumlu Aktör ’Heeramandi' ile Büyük Yapıyor

BAE Doğumlu Aktör ’Heeramandi’ ile Büyük Yapıyor

Eski BAE sakini Hintli aktör Taha Şah Badussha, genç Hint kraliyetiyle ilk tanıştığımızda kırmızı ışık bölgesinde ikamet eden kadınlara alay ederken görülmesine rağmen, şovenist olarak anılan Heeramandi: Elmas Çarşısı karakteri Tajdar Beloch’un düşüncesine bayılıyor, Heeramandi. Netflix serisinin ilk sezonu, bağımsızlık hareketi döneminde 1920 ile 1947 yılları arasında Lahor’da geçen bir dönem dramasıdır. Zamanın siyasetinde gezinirken tavafların (veya fahişelerin) hayatlarını takip eder. Genç özgürlük savaşçısını savunarak şöyle diyor: “Bence bu onun karakteri değil. Bence ilkeli.” Tajdar’ın Heeramandi kavramına kadın düşmanlığı nedeniyle değil, nevabların tavaflarını ziyaret eden hanelerini (ve eşlerini) sık sık uğratan kargaşaya tanık olduğu için karşı olduğunu açıklıyor. Çünkü kadınlara saygı duyulması gerektiğine inanıyor ve kırmızı ışık bölgesi onlara itibar sağlamıyor. Yapmaya istekli olduğu bir ayrım, diyor, çünkü bu konudaki karakteriyle empati kurabiliyor. “Ben bekar bir annenin çocuğuyum. Ve kadınların durumunu gördüğüme inanıyorum; [anne] mücadelesini gördüm. Onun bir çok şey yaptığını ve benim ve kardeşim için bir çok şeyi feda ettiğini gördüm. Bu nedenle, özellikle ataerkil bir toplumda bir kadın için ne kadar zor olduğunu gerçekten anlıyorum ”diye açıklıyor City Times ile yaptığı röportajda.

Bir çocukluk dersi

Kredileri Luv Ka The End, Gippi, Barkhaa ve Ranchi Diaries olan aktörün ekrandaki meslektaşı ile paylaştığı bir diğer şey de nezakettir. “Annem her zaman insanları gördüğünüzde [kim olursa olsun, mürettebat, işçiler veya yıldızlar], her yere gittiğinizde onları her zaman selamladığınızı söylerdi. [Ve yapıyorum] Ama bazen şaşkına dönüyorlar. “Bence biraz saygı duymak seni uzun bir yol kat ediyor. Ve bu yüzden mürettebat benim için gerçekten yoldan çıkıyor “diye açıklıyor ve mürettebattan birinin kendisine ekranda belirli bir açıdan nasıl çalışabileceği konusunda istenmeyen (ve memnuniyetle karşılanan) tavsiyelerde bulunacağını da ekliyor.

 

“Mürettebattan çok sevgi alıyorum ve mürettebata gerçekten teşekkür etmek istiyorum.” Badussha, film yapımcısı Sanjay Leela Bhansali’nin dönem dramasının izniyle, özellikle de daha sonra tam teşekküllü bir role dönüşen kısa bir görünüm olması gerektiğinden, onun üzerindeki spot ışığının farkındadır. “Kelimenin tam anlamıyla üç günlük bir rol aldım ve çok mutluydum. Sonra benim rolümü Balraj’a yükseltti. Ve sonra Tajdar’ın rolüne yükseltti.” Oyuncu buna “şok edici bir gelişme” diyor, özellikle de “Hindistan’ın en büyük yönetmeni” ile çalışmak anlamına geldiği için. “Kim Sanjay Leela Bhansali ile çalışmak istemez ki?” diye sorar. Yönetmenin kemerinin altında Padmaavat ‘den Gangubai Kathiawadi‘ye ve Hum Dil De Chuke Sanam gibi klasiklere kadar birçok hit var. BAE’de büyüyen ve Sharjah’daki Uluslararası Choueifat Okulu’na devam eden ve kısa bir süre Sharjah Amerikan Üniversitesi ile birlikte olan Badussha, bir tawaif veya fahişenin kızı Alamzeb’in aşk ilgisini canlandırıyor. Ve sekiz bölümlük dizi, çoğunlukla Urduca diyalogları olan iki dilli bir macera olduğundan, bazı dil bükümlü diyaloglar gerektiriyordu. “Hintçe veya Urduca olsun, her zaman lehçem, diksiyonum üzerinde çalıştım. Bu yüzden iyi bir eğitim aldım … tüm bunlardan dolayı akış ve buna uyum sağlamam benim için çok daha kolaydı ”diyor. “Ve sonra, elbette, sette bizi her zaman düzeltecek bir öğretmenimiz vardı [bir bükülme veya yanlış kelime aldığımızda]. Ama uzun zamandır çalışıyorum.” Aktörün bu rüya rolünü alması on yıldan fazla sürdü. “Sahnede her zaman bir şeyler yapmak istemişimdir. New York Film Akademisi’ne katılıp tüm derslerimi alana kadar oyunculuk sanatını hiç bilmiyordum. Ama evet, aşağıda bir yerlerde [o rüya] her zaman oradaydı.”

Sharmin Segal trolling efsanesi

 

On yılı aşkın bir süredir bir endüstrinin parçası olmak, iniş ve çıkışlardaki payını gördüğü anlamına gelir ve olumsuzluk karşısında cesur olmayı savunmakta hızlıdır. “İzleyicilere nasıl hissetmeleri ve hissetmemeleri gerektiğini söyleyecek kimse değilim. Nefretin nasıl bir his olduğunu da biliyorum, bunu yaşadım “diye açıklıyor. Yine de, izleyicinin Netflix destanının ilk çıkışından bu yana Alamzeb olarak gösterdiği performans için acımasızca trollenen yardımcı yıldızı Sharmin Segal’e bir mola vermesini ummaktan kendini alamıyor. “O çok zeki, zeki bir kadın, baştan sona sette olan bir kadın. Ve onun en iyi ayağını öne sürdüğünü biliyorum. Kimse mükemmel değildir ve ben sadece bu sektörde çok genç olduğuna inanıyorum; Bu onun ikinci projesi. Ve bilirsin, büyümek için orada. Ve bunu gözlerinde görebiliyorum, büyümek istediğini. Yapacak da.” Gözlemciler ve eleştirmenler tarafından kendi resepsiyonuna gelince, oldukça sıcaktı. İnsanlar onu diğer yıldızlarla karşılaştırmaya başladı, diyor OG Bhansali kahramanları. “Romantik bir kahraman olacağımı hiç düşünmemiştim. Demek istediğim, romantizmi severim; Her zaman romantik bir çocuk oldum. Ama bunun olacağını hiç düşünmemiştim. Bu adamla [Shahrukh Khan] karşılaştırmanın gerçekten alçakgönüllü olduğunu biliyorum. Gerçekten çok onur duydum.” Yönetmenin son projesini çöpe attığı küçük Paskalya yumurtalarını hatırlıyor. “Tajdar ve Devdas’ın tanıtımı gibi” diyor. “Bollywood’un gerçek bir hayranıysanız, onu gerçekten görebilirsiniz.”

Birleşik Arap Emirlikleri bağlantısı

Dört günlük bir tanıtım turunun ikinci gününde Abu Dabi’ye giderken Badussha, şehirde çok eğlenceli yıllar geçirdiğini hatırlıyor. Aslında, önceki gece bazı okul arkadaşlarıyla akşam yemeği yemişti. Ve burada daha fazlasını yapmak istediğini söylüyor. “Paraşütle atlama yapmayı çok isterdim, bilirsiniz, bu tür sporların çoğunu yapmak isterdim ama bu yolculuğun bunun için çok kısa olacağını hissediyorum. Tekrar geleceğim ” diyor ve artık Altın Vizeye sahip olduğuna göre BAE’Yİ daha sık ziyaret etmeyi planladığını açıklıyor. Heeramandi: The Diamond Bazaar Netflix’te ikinci sezon için yenilendi. Netflix Hindistan içerik Başkan Yardımcısı Monika Shergill’in Variety tarafından söylediği alıntı yapıldı: “Sanjay Leela Bhansali, Heeramandi: Elmas Çarşısı’nı hayata geçirmek için karmaşık bir şekilde sihir ördü.Her yerdeki izleyicilerin bu diziye aşık olmalarını izlemek — onu kültürel bir fenomen olarak gerçekten kendilerine ait kılmak – son derece enerji vericiydi ve 2. Sezona geri döneceğimizi paylaşmak beni heyecanlandırıyor.”

Büyük ekran için çok mu güzel?

Çok yakışıklı olmak diye bir şey var mı? Anlaşılan. Netflix şovu Heeramandi: The Diamond Bazaar’da Tajdar’ın başrolünü oynayan Taha Şah Badusha’ya genellikle belirli roller için fazla yakışıklı olduğu söylendi. İnsanların “model görünüme” sahip olanların hareket edemeyeceğini algılama eğiliminde olduklarını açıklıyor. Daha sonra kendi bakışları onu güvercin deliğine soktu ve çoğu zaman gerçekleştirdiği roller bir oyuncunun rolüdür. ”Artı,” diye gülüyor, “Bu sizi nazikçe hayal kırıklığına uğratmanın başka bir yolu — size rolü çok iyi aradığınızı söylemek.” İlk sezon şu anda Netflix’te BAE’de yayınlanmaya hazır.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar