Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Kariyer Değiştiren ve Hayatta Başarı Bulan Sakinlerle Tanışın

BAE: Kariyer Değiştiren ve Hayatta Başarı Bulan Sakinlerle Tanışın

Şu anda, tutkularını sürdürmek için istikrardan vazgeçen bir dizi genç BAE sakini arasında artan bir eğilim var. Üniversite diplomalarıyla donanmış bu genç profesyoneller statükoya meydan okumuş ve farklı bir kariyer yoluna girmişlerdir.

İlk başta korkutucuydu ama tutkularını takip ettiler ve daha sonra hayatta başarı buldular.

Sara Avera böyle bir bireydir. Pazarlama eğitimi aldıktan ve birkaç yıl halkla ilişkiler alanında çalıştıktan sonra, 22 yaşındaki Filistinli-Suriyeli göçmen kripto ve çevrimiçi girişimciliğe girmeye karar verdi.

”Ben bir iş geçmişinden geldim,” dedi Khaleej Times. “Ancak Covıd salgını sırasında internette kripto ve NFT’LER (değiştirilemez tokenler) hakkında çok fazla konuşma gördüm. Onlar hakkında hiçbir şey bilmiyordum, bu yüzden araştırmaya başladım ve bunun finans derslerimde öğretilmeyen bir şey olduğunu fark ettim “dedi.

İstikrarlı bir kurumsal işten ayrılma riskine rağmen Sara, bu yılın başlarında kripto dünyasına tam zamanlı dalmaya karar verdi.

“Korkutucuydu. Bir üniversiteye gitmemiz, diploma almamız ve istikrarlı bir işimiz olması öğretildi, “diye paylaştı ve ekledi: “Ama aynı zamanda genç ve bekarım, bu yüzden şimdi bu riski almazsam düşündüm. , Bunu yapma şansım asla olmayabilir.

İçgüdülerini takip etti. Şimdi Avera, kurslar, mentorluk ve günlük ticaret sunan kendi kripto odaklı çevrimiçi işini yürütüyor. Gelir her zaman sabit olmayabilirken, sosyal medya varlığı ve marka ortaklıkları aracılığıyla birden fazla gelir akışı oluşturdu.

“İnternet ile, zaman ve çaba harcamaya istekliyseniz çevrimiçi para kazanmanın pek çok yolu var” diye vurguladı.

Aile beklentilerine meydan okumak

Aslen Sudanlı olan 28 yaşındaki Mohamed Al Qasem, başlangıçta gayrimenkulde çalışan en iyi arkadaşını ziyaret etmek için Dubai’ye geldi. Onun gibi diş hekimliği de okuyan arkadaşını gören Muhammed, tıp kariyerine devam etmek için ABD’ye uçarken kendisini desteklemek için biraz para toplayabilmesi için kalması ve gayrimenkulü denemesi için ilham aldı.

“Ama bu üç yıl önceydi” dedi. “Artık farklı bir hikaye. İnsanlarla iletişim kurma ve onları ikna etme konusunda iyi olduğumu fark ettim, bu yüzden kendimi gayrimenkul dünyasında buldum ”diye ekledi tıp dünyasında kurduğu bağlantı ve ağı kullanan Muhammed.

Ancak uzun bir doktor ailesinden gelen Muhammed, aileden, özellikle de onu her zaman doktor olarak görmek isteyen annesinin onaylamamasıyla karşı karşıya kaldı.

“Aileme ilk yıl ve ikinci yıl da söylemedim. Onlara sadece geçici olduğunu söyledim, böylece kendimi destekleyebildim “dedi.

“Ama sonunda annem yeni rolümde ne kadar rahat olduğumu ve bu konuda ne kadar tutkulu olduğumu görünce bunu kabul etmeye başladı. Onlara yeni işimi nasıl sevdiğimi ve planlarımı onlarla nasıl paylaştığımı açıkladım “diye ekledi.

“Kariyer değişimim, ailemin neslinin alıştığı bir kültür değil. Ancak, ailem değişikliği gördüğünde ve yeni yolumda başarılı olduğumda bunu kabul ettiler.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar