Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE Liderleri Silahlı Kuvvetler Birleşme Günü'nde Orduyu Selamladı

BAE Liderleri Silahlı Kuvvetler Birleşme Günü’nde Orduyu Selamladı

Ülkenin Başkan Yardımcısı Pazar günü yaptığı açıklamada, 48 yıl önce Silahlı Kuvvetleri birleştirme kararının BAE tarihinde “önemli bir an” olduğunu ve birleşme günü’nde orduya haraç verdiğini söyledi.

6 Mayıs 1976’da BAE’nin Kurucu Babası Şeyh Zayed bin Sultan El Nahyan “birliğin temel taşını oluşturdu” ve “ulus için aşılmaz bir kalkan görevi görebilecek müthiş bir Silahlı Kuvvet” oluşturdu.

Ülkenin dört bir yanından liderler ordunun mirasını ve kuruluşundan bu yana ne kadar ilerlediğini övdü.

Şeyh Muhammed, “Geçtiğimiz 48 yıl boyunca Silahlı Kuvvetlerimiz, organizasyon, eğitim, silah, verimlilik ve operasyonel yeteneklerde dikkate değer kilometre taşları elde ederek istikrarlı bir mükemmellik yörüngesine girdiler” dedi.

“Dünyanın en modern orduları arasındaki yerlerini haklı olarak kazandılar.”

Teknolojik yenilikler Silahlı Kuvvetlerin gelişmelerinin büyük bir parçası olsa da, BAE Başkan Yardımcısı için ordunun en önemli başarısı halkıdır.

“İnsan unsuru, altyapı ve akademik ve pratik programlar açısından en iyi küresel kurumlara rakip olan askeri okulların, enstitülerin, kolejlerin ve üniversitelerin kurulmasına yol açan kapsamlı planların rehberliğinde gelişim çabalarımızın merkezinde yer aldı” dedi.

Birleşik Arap Emirlikleri Başkan Yardımcısı, Başbakan Yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Şeyh Mansur bin Zayed Al Nahyan, birleşmenin “Birliğin sütunlarını sağlamlaştırmaya, güvenliğini ve egemenliğini korumaya” katkıda bulunduğunu söyledi.

Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Teğmen Şeyh Saif bin Zayed Al Nahyan, Silahlı Kuvvetlerin “ulusun kalkanı, koruyucu kalesi ve aşılmaz çiti, ulusal birliğimizin sembolü ve savunmamızın inatçı taşı” olduğunu ekledi.

Şehitleri onurlandırmak

Yüksek Konsey Üyesi ve Fujairah Hükümdarı Şeyh Hamad bin Muhammed El Şarki, Silahlı Kuvvetlerin şehitlerinin kurbanlarının “bu zorlu ordunun, Emirlik halkının ve ulusun derin birliğinin kanıtı olduğunu” söyledi.

Refah yolculuğumuzun koruyucuları ve istikrar, güvenlik, yasalara bağlılık ve merhum Şeyh Zayed’in başlattığı süregelen modernleşmenin damgasını vurduğu bir yaşamın garantörleri onlar” dedi.

Şeyh Hamad, liderliğin orduyu destekleme taahhüdünü de yineledi.

“Kendilerini savunma ve stratejik yeteneklerini geliştirmeye ve kendi saflarında yeniliği ve büyümeyi teşvik etmeye adadık. Taahhüdümüz, görevlerini yerine getirmeleri için onları güçlendirmek için gerekli tüm desteği ve kaynakları sağlamaya uzanıyor “dedi.

Dubai’nin Veliaht Prensi Şeyh Hamdan bin Muhammed bin Rashid Al Maktoum, BAE Silahlı Kuvvetlerinin birleşmesinin ülkemize yeteneklerini tahrif etmeyi düşünmeye bile cesaret eden herkesin karşısına çıkan yenilmezliği verdiğini doğruladı.

Onları selamlıyor, tebrik ediyor ve askeri kurumlarımızı ilerletme, stratejilerini, savunma ve teknik yeteneklerini geliştirme, bilge liderliğimizin desteğiyle kalma çabaları için hepsine teşekkür ediyoruz” dedi.

Şeyh Hamdan, “Silahlı kuvvetlerimizin çeşitli düzeylerde ve çeşitli alanlarda elde ettikleri ve elde ettikleri başarıların ve başarıların önemini vurgulamakta başarısız olamayız, bayrağı altında çalışan ve halen çalışmakta olan herkese teşekkür ve gurur selamını iletiriz” diye ekledi.

(Wam’den gelen girdiler)

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar