Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Satın Aldığınız Aracın Sel Sırasında Hasar Görmediğinden Nasıl Emin Olunur

BAE: Satın Aldığınız Aracın Sel Sırasında Hasar Görmediğinden Nasıl Emin Olunur

BAE’deki otomobil alıcılarından, satın aldıkları aracın ülkenin 16 Nisan’da tanık olduğu en şiddetli yağışlarda hasar görmemesini sağlamak için araç servis merkezlerinden ön satın alma kontrolleri yapmaları istendi. Otomotiv endüstrisi yöneticileri, sakinlere güvenilir ve düzenlenmiş kaynaklardan satın almalarını tavsiye etti. BAE’de, yaklaşık 150 Dh’lik bir ücret karşılığında araçların 360 derecelik sağlık kontrollerini sağlayan bir dizi araba servis merkezi bulunmaktadır. Potansiyel alıcılar, aracın bir kazaya karışıp karışmadığını veya sel sırasında hasar görüp görmediğini öğrenebilir. “Her şeyden önce, müşterilerin yalnızca güvenilir, güvenilir ve yetkili distribütörlerden ikinci el araba satın almalarını sağlamaları son derece önemlidir. Bu, özellikle yağmurlar bağlamında son derece önemlidir — ve belki de müşterilere hasarlı, hasar görmüş bir araç satın almadıklarına dair güvence vermenin en iyi yoludur, ”diyor Al-Futtaim Automotive’in Filo ve İkinci El Bölümü genel müdürü Carlos Montenegro.

 

Carlos Karadağ. Fotoğraf: Sağlanan
Auto Data Middle East dijital ürünler ve hizmetler genel müdürü Sebastian Fuchs, otomobil alıcılarına, satın alacakları araçların şiddetli yağışlar sırasında zarar görmemesini sağlamak için ön satın alma kontrollerine gitmelerini tavsiye etti. Otomobil alıcılarının, satıcılar yağmurla ilgili herhangi bir hasarı karşılayamayacakları ve alıcıların kaliteli bir arabaya sahip olacağı için iyi yatırımlar olan Dh150 otomobil çeklerini tercih etmelerini önerdi.

 

Sebastian Fuchs. Fotoğraf: Sağlanan
“Her şeyden önce, bir araba aramaya başladığınızda, aracın bir kaza nedeniyle yerel olarak ithal edilip edilmediğini veya hasar görüp görmediğini belirlemek için araç araçlarımızı kullanmanızı tavsiye ederim çünkü bu verilere sahibiz. Tüketicilere fiyat şeffaflığı da sağlıyoruz. Ayrıca tüm pazar yerlerine genel bir bakış paylaşıyoruz. BAE’nin çok dağınık bir pazarı var ve hepsini izliyoruz ve temelde müşteriye oradaki tüm fiyatları veriyoruz. İhtiyaçları için doğru arabaları ve doğru fiyatı arıyoruz. Kararı verdikten sonra, bizimle ve ortaklarımız aracılığıyla bir kontrol yapmış olsalar bile, 120 puanın üzerinde kontrol için yaklaşık 149 Dh’ye mal olan bir satın alma öncesi kontrol öneriyoruz. Bu çok iyi bir yatırım çünkü araç servis müfettişleri, aracın ıslanması, hasar görmesi veya bir şeyin örtbas edilmesi durumunda bunu fark edecekler ”dedi.

Yüksek talep

Carlos Montenegro, sigorta ödemeleri akmaya başladıkça genel olarak yeni arabalara olan talebin arttığını ve insanların kaybettikleri arabaları değiştirmeleri için acil bir ihtiyaç olduğunu da sözlerine ekledi. Karadağ, ”Talep yelpazenin çok farklı iki tarafında değişti — hem büyük SUV’lar hem de bütçe dostu modeller, müşteriler yola geri dönmeye istekli oldukları için talepte en yüksek artışları gördü.” dedi.

 

Abhinav Gupta. Fotoğraf: Sağlanan
Cars24’teki Körfez bölgesi CEO’su Abhinav Gupta, alıcılar arasında Suv’lara çok fazla geçiş olduğunu doğruladı çünkü insanlar yağmur durumunda onları daha iyi kullanıyor. Gupta, yeni araçlara olan talebin de yüksek olduğunu, insanların araba satın alma kararlarını ertelemesi nedeniyle bastırılmış talep nedeniyle fiyatların da biraz yükseldiğini söyledi.

Müşterilerin ikinci el bir araba alırken kontrol etmeleri için ipuçları

Emniyet kemeri kontrolü: Emniyet kemerlerini sonuna kadar tamamen dışarı çekin ve filigran / nem olup olmadığını kontrol edin. Elektrik kontrolleri: Tüm gösterge paneli ışıklarının, özellikle ABS ve hava yastığı ışıklarının düzgün çalıştığından emin olun ve koltuğun ve gösterge panelinin altındaki elektrik kuplörlerinde filigran olup olmadığını kontrol edin. Dış ışıklar: Suya giren işaretler için tüm dış ışıkları kontrol edin. Koku kontrolü: İç koku, olası sel hasarının bir işaretidir. Islak işaretler: Filigranlar için halıları, koltukları ve gövdeleri kontrol edin. Test sürüşü: Tüm gösterge paneli ışıklarının ve elektrikli bileşenlerin düzgün çalıştığından emin olmak için test sürüşleri yapın.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar