Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Selde Hasar Gören Otomobiller Satışa Çıkmaya Başladı

BAE: Selde Hasar Gören Otomobiller Satışa Çıkmaya Başladı

Sektör yöneticileri, BAE’deki benzeri görülmemiş 16 Nisan yağmurları sırasında hasar gören otomobillerin, satılık sınıflandırılmış web siteleri gibi açık ve düzenlenmemiş pazara gelmeye başladığını söyledi. Son 75 yılda türünün en ağır olduğu yağmurlar sırasında binden fazla aracın hasar gördüğü tahmin ediliyor. Sigortacılar taleplerle dolup taşarken, garajların da uzun bekleme listeleri var. Auto Data Middle East dijital ürünler ve hizmetler genel müdürü Sebastian Fuchs da yağmurdan zarar gören araçların bir buçuk aylık rekor yağışların ardından pazara girdiğini doğruladı.

 

Sebastian Fuchs. Fotoğraf: Sağlanan
”Neredeyse bir buçuk ay oldu ve tamir edilen otomobillerin piyasaya çıktığını görüyoruz” dedi ve şirket tarafından derlenen alıcılara karşı satıcı verilerinin sayısının net bir eğilim gösterdiğini de sözlerine ekledi. şu anda piyasada daha fazla alıcı var. “İnsanların içine bakacağı otomobiller için iki değer parantezimiz vardı – 50.000 ila 80.000 DHS ve 150.000 Dhs-artı. Ancak şimdi üçüncü braket, insanlar Dh30.000 ila Dh50.000 serisi araba satın almaya çalışırken açılıyor. Bunlar, su basmış yollara gittikleri ve yedek araba aradıkları için iddiaları reddedilen insanlar. Biraz daha eski modellere baktıkları için güvenli arabalar aldıklarından emin olmak istiyorlar, ”dedi Fuchs gazeteye verdiği röportajda. Cars24 Körfez bölgesi CEO’su Abhinav Gupta, geçtiğimiz ay yağan yağmurlarda ağır hasar görmeyen araçların pazara girmeye başladığını, ağır hasar gören araçların ise önümüzdeki haftalarda piyasaya çıkacağını söyledi.

 

Abhinav Gupta. Fotoğraf: Sağlanan
“Yağmurdan zarar gören otomobiller, birçok kullanılmış otomobil satıcısı bunları açık pazarda satmaya çalıştığı için orada çok fazla. Sınıflandırılmış web siteleri ve düzenlenmemiş pazarlar aracılığıyla sıvılaşmaya çalışıyorlar. Sigortacılar temize çıkmadığı için birçok müşteri taleplerini almada hala gecikmelerle karşı karşıya. Ağır hasar gören arabaların 1 ila 2 ay içinde pazara girmeye başlayacağını hissediyorum, ”dedi Gupta Khaleej Times’a verdiği röportajda. Piyasada, Facebook Marketplace’te ve sınıflandırılmış web sitelerinde satış yapan oldukça fazla sıkıntılı satıcı olduğunu da sözlerine ekledi. Ancak bir başka uzman, bu tür otomobillerin piyasaya sürülmesinin etkisini değerlendirmek için henüz çok erken olduğunu söyledi. Al-Futtaim Automotive’in Filo ve İkinci El Bölümünün genel müdürü Carlos Montenegro, yağmurdan zarar gören birçok aracın şu anda onarım süreçlerinden geçtiğini, gerekli parçaları beklediğini veya sigorta şirketlerinden denetimler beklediğini söyledi. “Onarım ve inceleme sürecindeki bu gecikme, bu hasarlı araçların ikincil pazara girişinin henüz önemli ölçüde başlamadığı anlamına geliyor.”

Fiyat düşüşü

“Tüm araçların yüksek kalite ve güvenilirlik standartlarını karşılamasını, su hasarı da dahil olmak üzere olası sorunları etkin bir şekilde tanımlamasını ve ele almasını sağlayan kapsamlı bir üçlü kontrol denetim sürecini içeren titiz kalite kontrol önlemlerimiz var. Bu katı standartları koruyarak, müşterilerimizin her birine kaliteyi ve güveni garanti ediyoruz, böylece yağmura maruz kalan otomobillerin genel pazar üzerindeki olumsuz etkilerini azaltıyoruz ”dedi.

Artan sorular

Yeni bir araba alırken Abhinav Gupta, insanların artık aracın yağmurdan zarar görüp görmediğini sık sık sorguladığını söyledi. “Bu rutin bir soruşturma, bu yüzden web sitemizde tüm araçlarımızın su basmadığını listeledik çünkü insanlar bu arabanın su basıp basmadığını bilmek istiyor. Ayrıca, insanlar yağmurdan zarar görmüş araçlar almadıklarından emin olmak için düzenlenmiş ve güvenilir oyunculardan satın almak istedikleri için daha yüksek talep görüyoruz. Mayıs ayında yağmur öncesi döneme göre çok daha iyi talep gördük” dedi.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar