Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAE'Tıpkı Bir Telefon Gibi': Şimdi, BAE'deki Bazı Benzin istasyonlarında Ev'leri 15 Dakikada...

‘Tıpkı Bir Telefon Gibi’: Şimdi, BAE’deki Bazı Benzin istasyonlarında Ev’leri 15 Dakikada Şarj Edin

BAE’deki akaryakıt istasyonlarında Adnoc Distribution tarafından tanıtılan yenilikçi teknoloji ile elektrikli araçların (agh’ler) şarj edilmesi daha hızlı ve kolay hale geldi. Şu anda, BAE’nin en büyük akaryakıt ve market perakendecisi, tüm emirates’teki akaryakıt istasyonlarında kurulu 90 hızlı ve süper hızlı EV şarj cihazına sahiptir. Geçtiğimiz günlerde şirket, benzin doldurmak için başarılı ‘Doldur ve Git’ modeline uygun olarak ev’ler için bir ‘Tak ve Şarj Et’ girişimi başlattı. “Bugün, yedi emirlik’te 90 hızlı ve süper hızlı EV şarj cihazımız var. Stratejik olarak otoyollarda ve kilit yerleşim alanlarında yer almaktadır. Adnoc Distribution CEO’su Bader Saeed Al Lamki, Abu Dabi’deki ‘Emirates Forumunda Yapın’ oturum aralarında Khaleej Times’a verdiği demeçte, müşterimiz otomobilinin aküsünü 15 ila 20 dakika içinde şarj edebilir ” dedi. Şirket, bu yıl sonuna kadar 150 ila 200 EV şarj cihazına sahip olmayı ve 2028 yılına kadar 500 adede kadar üniteye bakmayı hedefliyor.

 

’Tak ve Şarj Et’ girişimi

Yenilikçi AI modeli hakkında sorulan Al Lamki, ‘Tak ve Şarj Et’ girişiminin, istasyonlardaki yeni robotik kol yakıt ikmali araçları da dahil olmak üzere birçok yeniliğin parçası olduğunu belirtti. “Son zamanlarda otomatik robotik yakıt kolunu gördünüz. Adnoc uygulamamızdaki tek seferlik bir ayar sayesinde istasyonumuzu tekrar ziyaret edebileceğiniz ‘Doldur ve Git’ konseptini gördünüz ve teknoloji sizi araç plaka numaranız ve ön ayarınız aracılığıyla tanıyacak, servis yakıt türü açısından size sağlanacaktır”al Lamki, geçen yıl başlatılan yapay zeka destekli çözüm hakkında, bilgisayar görüşü, akıllı kameralar ve kişiselleştirilmiş yakıt ikmali deneyimi sunmak için araçları tanımak için makine öğrenimini kullanarak, “dedi. CEO, benzer bir AI teknoloji modelinin artık EV şarj cihazlarına genişletildiğini belirtti. “Son zamanlarda ‘Tak ve Şarj Et’i başlattık. Yine, bu bir kerelik bir ayardır. Elektrikli araç sahibi elektrikli araç şarj cihazlarına gelecektir. Ve şimdi sadece nozulu arabaya koymaları gerekiyor ve şarj cihazı algoritmalar aracılığıyla aracı tanıyor ve aracın şarj edilmesini sağlıyor, ”dedi Al Lamki, bir akıllı telefon gibi bir ev’yi süper hızlı şarj etmenin kolaylığı ve müşterinin verilerini otomatik olarak işlemek üzere depolayan yenilikçi teknoloji hakkında şarj işlemi ve türü. Teknolojiye resmi uygulama veya Apple Watch üzerinden erişilebilir. “WiFi ile mağazada kahve içerken şarjı izleyebilir veya tuvalete gidebilirsiniz. AI oyunun adıdır. Gelecek için yapmak istediğin şeyin kalbidir. Ve bizim için anahtar, müşteri deneyimini geliştirmek ve umarım sadakatlerini kazanmaktır.”

 

‘Tak ve Şarj Et’ nasıl çalışır

İlk kullanımlarında, bir müşterinin araç numarası ve ayrıntıları ve ödeme yöntemi gibi kişisel verileri uygulamaya beslemesi gerekir. Ardından, aracınıza bağlamak için şarj ünitesinin QR kodunu tarayın. Bu, uygulamada ‘Tak ve Şarj Et’i ayarlamanıza yardımcı olacaktır. Ve bir sonraki ziyaretinizde, sadece arabayı takarak işlem otomatik olarak başlayacaktır.

15 ila 20 yeni akaryakıt istasyonu

Yüksek kapasiteli oto yıkama tünelleri

Al Lamki, sermayenin, oto yıkama filosunun iyileştirilmesi ve hız ve verimliliği artırmak için yeni yüksek kapasiteli oto yıkama tünellerinin eklenmesi de dahil olmak üzere yakıt dışı büyüme yollarına tahsis edildiğini belirtti. “Oto yıkama tekliflerini yükseltiyoruz, hız ve verimliliği artırmak için yeni müşteri deneyimi ve teknoloji ekliyoruz. Müşterilere en kısa sürede en yüksek kalitede hizmet verilecektir. Bu nedenle, yıl sonuna kadar oto yıkama filomuzun en az yüzde 50’sini yenilemek için bir program var.”

Tercih edilen hedef

Al Lamki, odağın aynı zamanda servis istasyonlarındaki hızlı servis restoranlarının (QSR’LER) sayısını artırmaya odaklandığını açıkladı. “Düşüncemizi ve dna’mızı yakıt ikmali için bir servis istasyonu konumundan bir topluluk merkezine ve müşterilerin gelip bir dizi hizmetten yararlanacağı bir hedefe dönüştürmek ve yönlendirmek istiyoruz ve bu onların geri dönmeleri için bir hedef haline geliyor. Elbette onları Adnoc ödül puanlarımızla da ödüllendiriyoruz. İstasyonlarımızın tercih edilen destinasyonlar olmasını sağlıyoruz.”
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar