Cumartesi, Haziran 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Sharjah'ta Kriket Maçı Oynadıktan Sonra Ölen Sakine Haraç Yağıyor

BAE: Sharjah’ta Kriket Maçı Oynadıktan Sonra Ölen Sakine Haraç Yağıyor

BAE’nin kriket topluluğu, “fantastik çok yönlü” ve “gelmiş geçmiş en iyi takım arkadaşı” olarak selamlanan Mandeep Singh’in ani ölümünün yasını tutarken şokta.” 20 Haziran Perşembe gecesi olanlardan etkilenen ekip üyeleri, artık onlarla birlikte olmadığını kabul etmekte zorlanıyor. Khaleej Times’a konuşan Vision Kriket Sahası yönetimi, Sharjah sahasının devam eden bir turnuva için kiralandığını ve Perşembe günü üç maça ev sahipliği yaptığını söyledi. Dubai Süper Kralları (DSK), saat 8.30’dan akşam 11.50’ye kadar Titanlara karşı üç saatlik bir T22 maçı oynadı. DSK ekibine göre, maçın ikinci vuruşunda kaptan, 17. turu geçmek için Mandeep’e yaklaştı, ancak rahatsızlıktan şikayet ederek reddetti. Oyundan çekilmek istedi ve iplerin diğer tarafına uzanmaya devam etti. Yorgunluktan şüphelenen takım arkadaşları, soğuması için onu körükledi. Ayrıca ona enerji içecekleri, meyve suları ve şekerler ikram ettiler. 10-15 dakika sonra 40’lı yaşlarındaki gurbetçi kendini daha iyi hissettiğini ancak sahaya dönmemeye karar verdiğini söyledi. Maç bittiğinde, Mandeep takım arkadaşlarıyla otostop çekti ve evine Dubai’deki Al Nahda 2’ye gitti. Stadyumdan ancak 10 km uzaklıkta, Sharjah-Nazwa Yoluna vardıklarında, Hintli göçmen yine huzursuzluk ve nefes darlığından şikayet etti. Sonra nefes nefese kalmaya başladı ve arabanın içinde yere yığıldı. DSK takım arkadaşları arabayı güvenli bir şekilde park etti ve suni teneffüs yapması için onu yere yatırdı, diğeri ise saat 12.13 civarında ambulans çağırdı. Park ettikleri yerde kalmaları emredildi. Acil durum ekibi geldiğinde, takım arkadaşlarına göre Mandeep’i suni teneffüs ve defibrilasyonla canlandırmaya çalıştılar. Daha sonra onu doktorların öldüğünü ilan ettiği Al Daid Hastanesi’ne götürdüler. Isı tükenmesinden muzdarip olduğundan şüphelenilse de, adli tıp departmanından detaylar beklenirken Mandeep’in ölümünün kesin nedeni bilinmemektedir. Cesedi, rapor ve polis izninden sonra ailesine teslim edilecek. Aslen Bombaylı olan Mandeep, karısı ve iki oğlu tarafından hayatta kaldı. Dubai merkezli bir havayolu şirketinde çalışarak son 15 yıldır BAE’de yaşadı. Meslektaşları ve takım arkadaşları, yas tutan aileyi desteklemek ve tüm formaliteleri tamamlamak için öne çıktılar.

 

Mandeep Singh. Fotoğraf: FB / Superfix Sporları

Haraçlar dökülür

Mandeep’in ölüm haberi BAE’deki kriket meraklıları arasında yayılırken, sahayı onunla paylaşan oyuncular sevgili takım arkadaşlarına ve arkadaşlarına yürekten saygı gösterdiler. Anonimlik talep eden bir ekip üyesi, “Harika, alçakgönüllü ve enerjik bir adamdı. Haftada iki ila üç kez sık sık oynardı ve özellikle kriket olmak üzere spor konusunda hevesliydi. Topa ve sopaya sahip adamımızdı. Ayrıca oldukça formda biriydi ve herhangi bir sorundan şikayet ettiğini hiç duymadım. Perşembe gecesi olanlar şok ediciydi ve Mandeep’in artık olmadığını kabul edemeyiz.” Başka bir DSK kriket oyuncusu, “O bir insanın cevheriydi ve böyle bir arkadaşı ve kıdemli bir ekip üyesini kaybettiğimiz için hepimiz harap olduk. Birkaç takımda oynadı ve kimseyle hiç anlaşmazlığı olmayan, her yönden eksiksiz bir takım oyuncusuydu. O gerçek bir sporcuydu ve tam bir oyuncuydu. Huzur içinde yatsın ve ailesi bu zor zamanda güç bulsun.” Mandeep çöktüğünde araçta bulunan bir oyuncu olaydan sarsıldı ve Khaleej Times ona ulaştığında hüsrana uğradı. “Yıkıldık ve kalbimiz kırıldı. Şu anda duygularımı ifade edemiyorum”dedi. BAE’de kriket turnuvaları düzenleyen Superfix Sports Başkanı Naveed Ahmed başsağlığı diledi ve “BAE’deki çeşitli kriket liglerinde kendini adamış bir oyuncu olan Mandeep Singh’in zamansız vefatının yasını derin bir üzüntüyle tutuyoruz. “Mandeep’in ailesine, arkadaşlarına ve bu kayıptan etkilenen tüm kriket topluluğuna yürekten başsağlığı diliyoruz. Mandeep Singh huzur içinde yatsın. “Bu olay, sporda sağlığa ve esenliğe öncelik vermenin öneminin açık bir hatırlatıcısıdır. Tüm oyuncuları susuz kalmaya, gerekli molaları vermeye ve vücutlarını dinlemeye çağırıyorum.”

Sıcak hava kuralları

Kriket genellikle tüm formatlarda (Test, Bir Gün ve T20) saatlerce sıcak koşullarda oynanır, bu da oyuncuları dehidrasyondan, ısı stresinden ve güneş hasarından korumayı gerekli kılar. Birçok BAE sakini, sağlığın korunması için fiziksel aktivitenin çok önemli olduğunu düşünürken, aktivite seviyeleri arttıkça güvenliğin sağlanması da önemlidir. Bir Spor Hekimliği Avustralya Sıcak Hava Yönergeleri raporuna göre, düzenli olarak aktif olmayan veya son zamanlarda spor yapmayan bireylerin güvenliğini sağlamak ve fiziksel aktivite düzeylerini başlattıklarında veya artırdıklarında yaralanma veya zarar riskini en aza indirmek kritik öneme sahiptir. Melbourne Üniversitesi Sporunda yer alan raporda, herhangi bir zamanda, sıcak bir ortamda yüksek yoğunluklu egzersizin, buna bağlı olarak vücut sıcaklığının yükselmesiyle birlikte, ısı hastalığına yol açabileceğinden bahsedildi. Sporda ısı hastalığı, ısı bitkinliği veya daha şiddetli sıcak çarpması olarak kendini gösterir. Isı tükenmesi Yüksek kalp atış hızı, baş dönmesi, baş ağrısı, dayanıklılık / beceri kaybı / kafa karışıklığı ve mide bulantısı ile karakterizedir., Cilt hala serin / terliyor olabilir, ancak vazokonstriksiyon gelişme belirtileri olacaktır (örneğin soluk renk).Rektal sıcaklık 40 ° C’ye kadar çıkabilir ve sporcu aktiviteyi durdurduğunda çökebilir. Bir doktor veya hemşire rektal sıcaklığı ölçmelidir. Isı tükenmesini önlemek için insanlar egzersiz sırasında kendilerini iyi hissetmedikleri anda aktivitelerini derhal durdurmalı ve dinlenmelidir. Geri kalanı hafif esintili gölgeli bir alandaysa (gerekirse vantilatörden) ve kişi ekstra hidrasyon alırsa başka bir fayda da gelir. Buğulanmak veya suyla püskürtmek de yardımcı olabilir. Bu potansiyel olarak ölümcül bir durumdur ve derhal tedavi edilmelidir. Çöken herhangi bir sporcunun sıcak çarpması tehlikesi altında olduğu varsayılmalıdır. En iyi ilk yardım önlemleri “Soyun / Islatın / Havalandırın” dır”: Fazla giysiyi soyun;, Suyla ıslatın;, Yelpaze;, Kasık ve koltuk altlarına yerleştirilen buz da faydalıdır. Amaç, vücut ısısını mümkün olduğunca çabuk azaltmaktır. Sporcu derhal bir tıp uzmanı tarafından tedaviye sevk edilmelidir. Dehidrasyon Dehidrasyon, egzersiz sırasında, özellikle terleme ve solunum nedeniyle oluşan sıvı kaybıdır. Bir sporcuyu yorgunluğa ve kas kramplarına karşı daha duyarlı hale getirir. Egzersiz öncesi, sırasında ve sonrasında yetersiz sıvı değişimi aşırı dehidrasyona neden olur ve ısı tükenmesine ve sıcak çarpmasına neden olabilir. Dehidrasyonu önlemek için Sports Medical Australia şunları tavsiye etti: Sporcular egzersizden önceki 2 saat içinde yaklaşık 500 ml (2 bardak) içer;60 dakikadan uzun egzersizlerde çoğu spor için 2-3 bardak (500-700ml) soğuk su veya spor içeceği yeterlidir.Egzersizden sonra, tamamen rehidre olduğunuzdan ancak aşırı hidratlanmadığınızdan emin olmak için sıvı açığınızı doldurun.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar