Cumartesi, Haziran 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE 10 Milyon Dolar Veriyor, Sudan'daki BM İnsani Çabalarını Destekliyor

BAE 10 Milyon Dolar Veriyor, Sudan’daki BM İnsani Çabalarını Destekliyor

BAE, Birleşmiş Milletler İnsani İşler Koordinasyon Ofisi (OCHA) ile yapılan anlaşmanın bir parçası olarak Sudan İnsani Yardım Fonu’nu (SHF) desteklemek için 5 milyon dolar verdi.

Ocha’ya yapılan bu yardım, ülkenin BM kurumları ve insani yardım kuruluşları aracılığıyla Sudan’daki acil insani ihtiyaçları karşılamayı amaçlayan 70 milyon dolarlık bağışının bir parçası.

Ülke ayrıca Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’ne (FAO) 5 milyon dolar bağışta bulundu ve bu bağış, ‘Sudan’da Kıtlığı Kışkırtmak – Çatışmadan Etkilenen Savunmasız Küçük Çiftçilik ve Pastoralist Hanelere Destek’ başlıklı projeye yönelik olacak.

Bir yıl sürecek olan FAO projesi, yaklaşık 1.375.000 kişiden yararlanan 275.000 savunmasız küçük çiftçi ve pastoralist haneye acil mahsul, hayvancılık ve veterinerlik yardımı sağlamayı amaçlıyor.

Bu fon, BAE’nin Nisan ayında ‘Sudan ve Komşu Ülkeler için Uluslararası İnsani Yardım Konferansı’nda verdiği 100 milyon dolarlık taahhüdün önemli bir bölümünü oluşturuyor.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Lana Nusseibeh, ”Sudan’daki kıtlığı durdurmak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız ve bu tahsisatların gerçekleştirmeyi amaçladığı şey bu” dedi. Dışişleri Siyasi İşler Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Elçisi.

“Yaklaşık 1.375.000 kişiye fayda sağlayacak acil tarımsal destek sağlamanın durumu hafifletebileceğini” açıkladı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar