Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporBAE Takımı Emirates'in Pogacarı, İlk Etap Galibiyetiyle Giro Eldivenini Bıraktı

BAE Takımı Emirates’in Pogacarı, İlk Etap Galibiyetiyle Giro Eldivenini Bıraktı

Tadej Pogacar Pazar günü Giro d’ıtalia’nın kontrolünü ele geçirdi ve Grand Tour’daki ilk sahne galibiyetiyle rakiplerini Oropa Tapınağı’ndaki zirve bitişine fırlattı ve genel liderin pembe formasını kaptı.

İlk Giro’sunda yer alan Sloven Pogacar, Cumartesi günkü açılış sahnesindeki zaferi kıl payı kaçırdı, ancak son cezalandırma tırmanışının sonuna doğru bir marka patlamasıyla yenecek adam olduğunu ve rakiplerinden net bir şekilde atlayacağını açıkça belirtti. marka havalı.

Yarış öncesi favori, 1998’de Marco Pantani’den bu yana Giro d’ıtalia ve Tour de France’ı ikiye katlayan ilk kişi olmayı teklif ediyor ve geç İtalyanlara saygılarla kaplı bir dağ tırmanışına saldırdı.

BAE Takımı Emirates binicisi Pogacar, pelotonun Oropa’ya doğru tırmanışa yaklaşması ve 161 km’lik ikinci etabın kalan dört kilometresi ile art yakıcıları çalıştırması gibi bir kazadan geri döndü.

Pogacar şimdi bisiklet Turlarının üçünde de bir etap kazandı ve 2024’te sadece 12 günlük rekabetçi yarışta sekizinci galibiyetinin ardından, Giro bu ayın ilerleyen saatlerinde Roma’ya giderken 25 yaşındaki durdurulamaz görünüyor.

“Üç aşamayı da kazanmak her zaman aklımdaydı. Pek çok sürücünün sahip olmadığı bir şey ve bisiklet sürmede büyük bir şey bu yüzden çok mutluyum “dedi.

“Beni cepheye çağırdılar ve sevdiğimiz bir tempo belirledik, bu yüzden mükemmeldi.”

İki kez Tour de France galibi olan Pogacar, Daniel Martinez ve diğer önemli rakiplerinden Geraint Thomas’ın 27 saniye önünde bitirdi ve pembe formayı Cumartesi günkü galibi Jhonatan Narvaez’den çıkardı.

Thomas, sahneden sonra, genel sıralamada Pogacar’ın 45 saniye gerisine düştükten sonra omuz silkme ile “Tadej’in Tadej olduğunu” söyledi.

Pazartesi günkü üçüncü etap, Pogacar ve genel klasman rakiplerine, sprinterler için kurulmuş görünen Novara ve Fossano arasında çoğunlukla düz 166 km’lik bir koşu ile bir mola veriyor.

“Sadece sahnenin kazanmasını istedim… rüya pembe formayı almaktı ve şimdi önümüzdeki birkaç gün biraz rahatlayabilirim ve sprintlerde güvende kalırız “diye ekledi Pogacar.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar