Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaYaşamHavacılıkBAE Uçuşları: Etihad Airways ve China Eastern Airlines Ortak Girişimini Duyurdu

BAE Uçuşları: Etihad Airways ve China Eastern Airlines Ortak Girişimini Duyurdu

Salı günü Etihad Airways ve China Eastern Airlines, iki havayolu arasındaki stratejik ortaklığı güçlendirmek için bir ortak girişim imzaladıklarını açıkladılar. Bu, bir Orta Doğu havayolu şirketi ile bir Çin havayolu şirketi arasındaki ilk ticari ortak girişimdir.

Etihad Airways – China Eastern Airlines JV, havayollarının Birleşik Arap Emirlikleri ile Çin arasındaki rotaları ortaklaşa geliştirmesine ve büyütmesine olanak tanıyarak daha güçlü bir birleşik ağ oluşturacak. Bu JV, Şangay, Pekin, Xi’an ve Kunming gibi büyük Çin şehirleri ile BAE’deki ve Orta Doğu ve Afrika bölgelerindeki kilit şehirler arasında seyahat eden yolcular için genişletilmiş seyahat seçenekleri ve kesintisiz seyahat deneyimleri sunma taahhüdünü ifade eder.

Etihad ve China Eastern Airlines, ortak girişim işbirliğini 2025’in başlarında, her iki ekibin de gerekli tüm yasal izinleri aldığı zaman uygulayacak. Ek olarak, her iki havayolu da 2024’ün son çeyreğinde mevcut sık uçan yolcu programlarına tam karşılıklılık getirecek ve yolcuların her iki havayolu ile uçarken sorunsuz bir şekilde puan kazanmalarına ve ödülleri kullanmalarına olanak tanıyacak.

Etihad Havacılık Grubu başkanı Muhammed Ali Al Shorafa, “Bu ortak girişim, BAE ile Çin arasındaki bağları güçlendirmeye ve daha derin kültürel ve ekonomik bağları güçlendirmeye yönelik derin bir taahhüdü ifade ediyor. BAE’nin sunduğu zengin kültürel mirası ve canlı deneyimleri keşfetmek için daha fazla sayıda Çinli turisti ağırlamayı dört gözle bekliyoruz. Bu ortaklık, rotaların genişlemesinden daha fazlasıdır; iki ulusumuz arasında on yıllar boyunca ayakta kalacak kalıcı ve anlamlı bağlantılar kurmakla ilgilidir.”

China Eastern Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Wang Zhiqing, “Bu yıl Çin ile BAE arasındaki diplomatik ilişkilerin 40. yıldönümü. Her iki ülke de Kemer ve Yol Girişimi konusundaki yüksek değerli, stratejik işbirliğini geliştirmeye ve güçlendirmeye devam ediyor ve bu ivme, China Eastern Airlines ile Etihad Airways arasındaki işbirliğini derinleştirmek için fırsatlar ve motivasyon yaratıyor. Bu jv’nin imzalanması yeni bir işbirliği düzeyine işaret ediyor ve China Eastern, çeşitli iş alanlarındaki işbirliğini genişletmek ve böylece her iki havayolu arasındaki stratejik ortaklığı geliştirmek için Etihad Airways ile çalışmaya istekli.”

“Hem China Eastern Airlines hem de Etihad Airways’in güçlü küresel merkezleri var ve işbirliğimiz son derece tamamlayıcı, geniş bir kapsamı kapsıyor ve büyük bir potansiyele sahip. İşbirliğimizin yalnızca yolcu seyahatini kolaylaştırmada değil, aynı zamanda Çin ile BAE arasında daha derin ekonomik, ticari ve kültürel alışverişler oluşturmada daha fazla sinerji yaratmasını dört gözle bekliyoruz.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar