Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE ve Ürdün Dışişleri Bakanları İsrail'in Mescid-i Aksa'ya Saldırılarını Kınadı

BAE ve Ürdün Dışişleri Bakanları İsrail’in Mescid-i Aksa’ya Saldırılarını Kınadı

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed El Nahyan ve Ürdün Haşimi Krallığı Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri ve Gurbetçi İşler Bakanı Ayman El Safadi Çarşamba günü İsrail’in Mescid-i Aksa’ya devam eden saldırılarını kınadılar.

Bir telefon görüşmesi sırasında iki bakan, İsrail hükümetinin işgal altındaki Kudüs’te sözde ‘Bayrak Yürüyüşü’ iznini ve buna eşlik eden Filistinlilere yönelik saldırganlığı, ırkçı uygulamaları, ibadet edenlerin Mescid-i Aksa’ya erişimine kısıtlamalar getirmeyi ve işgal altındaki Eski Kent’teki hareketlerini kısıtlamayı kınadı Kudüs.

İki üst düzey diplomat, İsrail’in yasal yükümlülüklerini yerine getirmesi ve iki devletli çözüme dayalı adil, kalıcı ve kapsamlı bir barışa ulaşma şansını baltalayan gayri meşru ve yasadışı önlemleri durdurma gereğini vurguladı.

İki bakan, 144 dunamlık tüm alanı ile Mescid-i Aksa’nın Müslümanlar için eşsiz ve derin bir manevi öneme sahip olduğunu teyit ederek, İsrail’in Kudüs’teki islami ve Hıristiyan kutsal mekanlarının tarihi ve yasal statükosuna saygı duyması gerektiğini vurguladı.

Şeyh Abdullah, Haşimi vesayetinin Kudüs’teki islami ve Hristiyan kutsal yerler üzerindeki rolünün öneminin altını çizdi ve Krallığın Arap islami ve Hristiyan kutsal yerlerinin kimliğini korumadaki rolünü övdü.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar