Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Yağmurdan Etkilenen Yollarda Onarımlar, Barajlar Devam Ediyor; Çalışmalarda Genişleme Planı

BAE: Yağmurdan Etkilenen Yollarda Onarımlar, Barajlar Devam Ediyor; Çalışmalarda Genişleme Planı

BAE, geçen ay ülkeyi vuran eşi görülmemiş yağış ve seller sırasında hasar gören yolları onarmak için çalışıyor ve aynı zamanda verimli bir yağmur suyu drenaj ağı inşa etmek ve barajların kapasitesini artırmak istiyor.

BAE’nin Enerji ve Altyapı Bakanı Suhail Mohamed Al Mazrouei, doğu kıyısında rekor yağışlardan etkilenen bölgeler, yollar ve barajları gezdi.

Tur, bu alanların rehabilitasyonu ve barajların ve yolların verimliliğinin artırılmasına yönelik çalışmaların gözden geçirilmesini amaçladı. Sakinlerin güvenliği, mülklerinin korunması öncelikli olduğunu söyledi.

Al Mazrouei, doğu kıyısındaki geleceğe dönük yollara radikal ve kalıcı bir çözüm olarak hizmet eden rock berm projesine de dikkat çekti.

Bakan, barajların genişleme ihtiyacına ilişkin kapsamlı bir çalışma hazırlanması için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Bakanlık, stratejik ortaklarıyla işbirliği içinde altyapının geliştirilmesi ve sel ve yağmura karşı dayanıklılığının artırılması üzerinde çalışıyor. Bu, verimli bir yağmur suyu drenaj ağı oluşturmayı ve barajların büyük miktarlarda su içerme kapasitesini artırmayı içerir.

Ülkenin Nisan ayında yaşadığı eşi görülmemiş yağış nedeniyle, Enerji ve Altyapı Bakanlığı tarafından işletilen 103 baraj ve göl, toplam depolama kapasitelerinin% 50’sini temsil eden ve 80 milyon metreküp olan 40 milyon metreküpü toplu olarak elinde tuttu.

“Bakanlık, etkilenen yolları onarmak için entegre bir operasyonel plan uygulamaya koydu ve yağmur suyu drenaj ağının sürekliliğini ve hazırlığını sağlamak için ihtiyati tedbirler aldı. Kışın meydana gelen yağmur olaylarının neden olduğu hasarı azaltmak için bir dizi çözüm geliştirmek için gayretle çalışıyoruz “dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar