Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE Yağmurları: Haftalar Sonra Hala Sigorta Talebinizi Bekliyor musunuz? Firmalar Gecikmeleri Açıklıyor

BAE Yağmurları: Haftalar Sonra Hala Sigorta Talebinizi Bekliyor musunuz? Firmalar Gecikmeleri Açıklıyor

16 Nisan’da binlerce otomobilin hasar görmesine neden olan rekor yağışların üzerinden yaklaşık bir ay geçti. Bununla birlikte, bu araçlar, kapsamlı onarım zaman çizelgeleri veya sigorta talep onayı eksikliği nedeniyle garajlarda veya otoparklarda boşta kalmaktadır. Khaleej Times, araçlarının yağmurdan zarar görmesi nedeniyle birçok sürücünün araba kiralamaya başvurduğunu ve sigorta talepleri onaylanmadan 15.000 Dh’yi aşan onarım maliyetleriyle karşı karşıya olduklarını bildirdi. Sigorta şirketleri, talep onaylarındaki gecikmelere ilişkin açıklamalar sunmuş ve bunları işleme koymak için doğru prosedürleri özetlemiştir.

Talepler neden erteleniyor?

Sigorta şirketlerine göre, aracın markasının / modelinin karmaşıklığı, özellikle yedek parçaların mevcudiyeti ve hasarın büyüklüğü, geri dönüş süresine katkıda bulunabilecek en kritik iki faktördür. “Bazı durumlarda, diğer sigorta şirketinin (hatalı taraf) onayının gelmesi zaman alabilir (çoklu araç katılımı durumunda). Mevcut aşamada, sigorta şirketleri ve garajlar, aynı anda yapılması gereken çok sayıda araç nedeniyle onarım davalarıyla boğulmuş durumda. Bir kapasite kısıtlaması var. Savington International Insurance Brokers’ın genel müdürü Dev Maitra, ”Birkaç hafta içinde bu darboğaz hafiflemeye başlayacak” dedi.

 

Dev Maitra’nın
eSanad CEO’su Anas Mistareehi’ye göre, meydana gelen hasarın ciddiyeti çok önemli bir rol oynuyor. “Aynı süre içinde alınan taleplerin hacmi işlem sürelerini etkileyebilir. Ayrıca, iddiaya birden fazla taraf dahil olursa, farklı değerlendirme yaklaşımları gerektirebilir ve bu da çeşitli işleme yönlerine yol açabilir ”dedi.

Gecikmelerin nedenleri

Sigorta şirketlerine göre, aşağıdaki kriterler yerine getirilirse gecikme şansı azalacaktır. Sigortanızı BAE Merkez Bankası tarafından lisanslanan bir şirketten satın alın, Doğal tehlikeleri karşılayacak kapsamlı bir poliçeye sahip olun, Araçların otomobil üreticisinin önerdiği şekilde periyodik bakım ve servise sahip olması gerekir, Sigorta şirketinin aracın aracın amaçlandığı amaçla kullanılmasını sağlaması gerekir üretici. Sigorta poliçesinin satın alındığı tarihte sigorta şirketine doğru maddi bilgiler verilmeli,Araç güvenli bir yere park edilmeli ve doğal olmayan hava durumu tahmini olduğunda gerekli olmadığında sürülmemelidir. fenomen “Sigorta şirketlerinin, talebin meşruiyetini doğrulamak için bir dizi protokolü var. Dokümantasyon tamamlanırsa ve meşruiyet tesis edilirse, talep sistematik olarak işlenir “dedi. İlk talep dosyalama sürecinde sağlanan eksik veya yanlış bilgiler durumunda da değerlendirme süresini uzatabilecek talepler reddedilebilir.

 

Enes Mistareehi’nin
Mistareehi, ”Talep, özel soruşturma veya doğrulama gerektiren bir kategoriye girerse, kapsamlı değerlendirme için daha fazla zaman gerektirebilir” dedi. Onarımın gerekli olduğu durumlarda sigortacılar, talebin geçerliliğini ve kapsamını belirlemek için bilirkişi raporu, garaj değerlendirmesi ve gerekli belgelerin tamamlanmasıyla onarım sürecini hızlandırır. Sigorta şirketleri, kuruluşlarında panel garajlarıyla onarım sürecini izlemek için atölyelerle yakın çalışan köklü talep departmanlarına sahiptir. “Savington’da, talep ekibimiz panel garajlarındaki kilit personel ile uzmanlığa ve köklü bir ilişkiye sahiptir. lpo’nun zamanında serbest bırakılması, onarım sürecini başlatmak için sigorta şirketinden garaja onay alınması ve rent-a-car ödeneğinin onaylanması da dahil olmak üzere onarım sürecini tamamlamak için garajların yanı sıra sigorta şirketini de sürekli takip ediyoruz. (uygun müşteriler için) “dedi Maitra. Maitra, ”Aracın toplam zarar ilan edilmesi durumunda (sigorta şirketinin tanımına göre) müşterinin tazminatını en erken almasına da yardımcı olacağız” diye ekledi. Birçok sigorta şirketi onarım gerektirir ve hasarın boyutunu hızlı bir şekilde değerlendirmek için tamir atölyeleriyle titizlikle koordine edilmiş bir yaklaşım kullanır. “İleri teknolojiden yararlanarak, garajlarla olan tüm iletişimler dijital platformumuz aracılığıyla sorunsuz bir şekilde gerçekleşiyor. Bu, yalnızca daha hızlı değil, aynı zamanda gerçek zamanlı yanıtlar sağlayarak hem poliçe sahibinin hem de garajın hak talebiyle ilgili yapılan tüm işlemlerde güncel kalmasını garanti eder ”dedi.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar