Salı, Temmuz 2, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE: Yaz Aylarında Özel Jet Kiralama Talebi Artıyor; Daha Ucuz mu?

BAE: Yaz Aylarında Özel Jet Kiralama Talebi Artıyor; Daha Ucuz mu?

Birçok BAE ailesi ve birey daha serin iklimler sunan destinasyonlara uçtuğu için yaz aylarında özel jet kiralamalarına olan talep genellikle yüzde 40’a kadar artıyor. Sektör içerdekiler, özellikle sağlık ve güvenlik endişeleri nedeniyle Covıd-19 pandemisinden sonra yaklaşık dört ila sekiz kişinin grup paylaşımına olan talebin önemli ölçüde arttığını söylüyor. Ayrıca, özel jet kiralama maliyetleri, uzun mesafeli uçuşlar için ticari uçakların birinci Sınıf bilet fiyatlarına kıyasla da rekabetçi olabilir. DC Aviation Al-Futtaim VIP Terminali’nin satış ve uçak yönetimi direktörü Paul James, Avrupa’ya “yaz aylarında talepte önemli bir artış” olduğunu ve birçok kişi ve ailenin tatil yerlerine ulaşmak için özel jetleri tercih ettiğini söyledi. “Orta Doğu’da, insanlar bölgeden Avrupa’ya ve diğer yerlere doğru yola çıktıkça en yüksek talep yazdan hemen önce gerçekleşiyor. Avrupa’daki destinasyonlarda yaz sezonunda özel charter jetlere olan talepte yüzde 30-40’lık bir artışa tanık oluyoruz. Ortadoğu için en yüksek talep yazdan hemen önce, okullar tatil için kapandıktan hemen sonra gerçekleşiyor ”dedi. Yazın başında, BAE’DEN çok sayıda aile ve yüksek net değere sahip bireyler, Avrupa, ABD ve diğer popüler destinasyonlarda tatil yapmak için uçarak özel jet kiralamalarına olan talebin artmasına neden oluyor. Gama Havacılık tüzüğü başkanı Adam Neave, takvimde talebin zirve yaptığı, ancak yaz kaçamağının ve ardından eve dönüşün rezervasyonların arttığı çok sayıda dönem olduğunu söyledi. “Uçak kiralama talebi jeopolitik faktörlerden etkileniyor ve bu nedenle iki yıl birbirine benzemiyor. Göstergeler, yaz sezonu için tekrar bir artış görmemizin muhtemel olduğudur. İkinci çeyreğin sonuna doğru charter taleplerinde istikrarlı bir artış gördük.” diyerek, talebin Almanya Eurosu, Paris Olimpiyatları ve tur güzergahları için uçak kullanan sanat ve eğlence devleri gibi spor etkinliklerinden geldiğini de sözlerine ekledi.

Birinci Sınıfla karşılaştırılabilir

Özel jet kiralama fiyatlandırması, uçak büyüklüğü, mesafe ve seyahat tarihleri gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Özel jet seyahatini tercih edenler, uzun güvenlik hatlarını, konaklamaları ve ticari uçuşlarla ilgili katı programları atlamayı hedefleyerek zaman verimliliğine öncelik veriyor. Bu bireyler için zaman çok önemlidir.

 

Paul James
Dahası, özel jetler doğrudan nihai varış noktasına daha yakın olan daha küçük havaalanlarına uçma avantajı sunarak varışta kara taşımacılığı ihtiyacını ortadan kaldırır. Neave, özel jet kiralama fiyatlarının yalnızca uzak konumlara erişmek veya ticari havayollarında mümkün olmayan programları sürdürmek için karşılaştırılabilir hale geldiğini söyledi. “Bir fiyat noktası olarak, bir uçağın münhasır kullanımı ve ticari pazar sektörünün gürültüsünden uzakta kendi programınıza göre seyahat etme lüksüyle ilgili primler var.” Paul James, Covıd-19 salgınının ticari uçuşlarda sağlık ve güvenlikle ilgili endişeler nedeniyle artan grup özel jet kiralama eğilimini vurguladığını da sözlerine ekledi. “Maliyeti, uçak büyüklüğüne bağlı olarak tipik olarak 4-8 kişiyi içeren bir grup arasında paylaşmak, özel jetleri tatiller için şaşırtıcı derecede rekabetçi hale getirebilir. Kiralama maliyetinin bölünmesi, özellikle uzun mesafeli yolculuklar için birinci sınıf ticari biletlerle karşılaştırılabilir veya hatta daha ucuz olabilir ”diye ekledi James.

Özel bir jetle uçmak ne kadar maliyetlidir?

Özel jet kiralama ile uçmak, ticari bir havayolunda Birinci Sınıf bir uçuşta seyahat etmekten yaklaşık 10 kat daha pahalıdır.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar