Salı, Haziran 25, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE Yaz Tatili: Seyahat Telaşının Ortasında Ücretsiz Havaalanı Check-İn Kuyruklarından Kaçının; İşte...

BAE Yaz Tatili: Seyahat Telaşının Ortasında Ücretsiz Havaalanı Check-İn Kuyruklarından Kaçının; İşte Nasıl

Her yıl, BAE’deki havaalanları, ailelerin yıllık tatiller için uçtuğu iki aylık yaz tatili öncesinde havayolu check-in kontuarlarında uzun kuyruklar görüyor. Bununla birlikte, üst düzey bir havayolu yöneticisi, daha fazla müşterinin çevrimiçi veya alternatif yerlerde check-in yapması durumunda, yoğun seyahat dönemlerinde bu hatların yaklaşık yüzde 25 oranında azaltılabileceğini söyledi. Check-in yapmanın alternatif yollarının çoğu ücretsizdir.

Dubai merkezli Emirates Yolcu Hizmetleri Başkan Yardımcısı Maryam Al Tamimi, Khaleej Times’a yaptığı açıklamada, yolcuların çevrimiçi check-in yapıp ardından havaalanına rapor vermeleri durumunda self servis bagaj bırakma kiosklarındaki işlemlerinin “çok daha hızlı” olacağını söyledi.

Havayolu, yoğun seyahat döneminde Dubai Uluslararası Havalimanı’ndan (DXB) 2,6 milyon yolcu uçmayı bekliyor. Havalimanında en yoğun günün 6 Temmuz Cumartesi olması bekleniyor.

“Yoğun seyahat dönemlerinde sıraya girme süresi ortalama 20 dakika olabilir, ancak müşterilerimizin 15 dakikadan fazla beklememesini istiyoruz. Çevrimiçi veya uygulamada check-in yapmak ve ardından bagajlarını bırakmak için self servis kioskları kullanmak çok kolay ”dedi.

kuyrukları atlamanın 4 yolu

Uygulama üzerinden veya çevrimiçi olarak check-in yapmak, yolcular arasında en popüler olanıdır ve yaklaşık yüzde 50’si bunu kullanmaktadır. Uçuş kalkış saatinden 48 saat önce açılır.

Yolcular ayrıca bagajlarını bir gün önce ücretsiz olarak havaalanına bırakabilirler.

“Dubai’den kalkan yolcular erken check-in yapabilir ve kalkıştan 24 saat önce veya ABD’ye uçuyorlarsa kalkıştan 12 saat önce çantalarını bırakabilirler. Daha sonra kalkış saatine daha yakın olan müşteriler doğrudan havalimanındaki göçmenlik bölgesine gidebilirler “dedi.

Havayolunun Dubai Uluslararası Finans Merkezi’ndeki (DIFC) şehir içi check-in tesisinde, yolcular uçuştan 24 saat önce ve dört saat öncesine kadar bagajlarını bırakabilirler. Havayolunun ayrıca Ajman Merkez Otobüs Terminali’nde 24 saat şehir içi check-in imkanı bulunmaktadır.

Evde check-in ile acenteler işlemi müşterilerin evinde, otelinde veya ofisinde tamamlar ve daha sonra el bagajı ile gelebilmeleri için çantaları uçuşa alır. Hizmet, birinci sınıf yolcular ve Platinum Skywards üyeleri için ücretsizdir.

“Tüm Emirates check-in seçenekleri, çocuklu aileler ve azimli kişiler de dahil olmak üzere her müşteriye açıktır. Bunun tek istisnası ABD’ye seyahat eden müşteriler. ABD düzenlemeleri nedeniyle, bu müşterilerin belgelerini şahsen ibraz etmek için havaalanı check-in alanlarına gelmeleri gerekiyor ”dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar