Salı, Haziran 25, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAE'Eğitimde Geçirilen Her Yıl Yaşam Beklentisini Artırıyor': BAE Doktorları, Eğitimciler Yeni Çalışmayı...

‘Eğitimde Geçirilen Her Yıl Yaşam Beklentisini Artırıyor’: BAE Doktorları, Eğitimciler Yeni Çalışmayı Açıklıyor

İlk, orta ve yüksek öğrenimi tamamlamak, yaşam boyu sağlıklı beslenmeyi sürdürmekle karşılaştırılabilir ve örgün eğitimi olmayan bireylere kıyasla ölüm riskini yüzde 34 azaltır. Lancet Halk Sağlığı Dergisi’ndeki yeni bir analiz, eğitimi uzun ömürlülük kazanmaya bağlar. Okulda veya üniversitede geçirilen her yıl yaşam beklentisini artırırken, okula gitmemek sigara içmek veya ağır içki içmek kadar ölümcül olduğunu söylüyor. Khaleej Times yeni çalışma hakkında bir bakış açısı elde etmek için BAE’deki birkaç eğitimci ve doktora ulaştı.

 

Dr Kholoud Omar’ın
Başbakan Tıp Merkezi – Rahmania Alışveriş Merkezi Pratisyeni Dr. Kholoud Omar, “Araştırmaya göre, tamamlanan her ek eğitim yılı, tüm nedenlere bağlı ölüm riskinde yüzde 13’lük bir azalma ile ilişkilendirildi. Bunun nedenleri çok yönlü görünüyor. Daha yüksek eğitim seviyeleri, daha iyi sağlık okuryazarlığı, daha sağlıklı davranışlar (daha az sigara içmek ve içmek gibi), daha güçlü sosyal bağlantılar ve sağlığı destekleyen sağlık hizmetlerine ve kaynaklara daha fazla erişim ile bağlantılıdır. Okulu özleyen çocuklar ve ergenler, okul ortamında sağlanan önemli sağlık müdahalelerini ve eğitimi de kaçırmaktadır.” Doktorlar, korelasyonun nedensellik anlamına gelmediğini ve genetik, çevre, yaşam tarzı seçimleri ve sağlık hizmetlerine erişim gibi diğer faktörlerin de yaşam beklentisini belirlemede çok önemli roller oynadığını kabul etmenin gerekli olduğunu vurguladı.

Daha iyi işler, daha iyi sigorta teminatları

CosmeSurge Dubai Dermatoloji Pratisyeni Dr. Swetha Dilip, “Daha yüksek eğitim seviyeleri, kapsamlı sağlık sigortasına erişim ve zihinsel sağlığı ve refahı destekleyen destekleyici bir çalışma ortamı sağlayabilecek daha iyi iş fırsatlarına yol açabilir.”

 

Dr Swetha Dilip’in
Doktorlar, eğitimin eleştirel düşünme becerilerini geliştirdiğini ve bireyler yaşlandıkça bilişsel gerileme ve ilgili sağlık koşulları riskini potansiyel olarak azalttığını açıkladı. Eğitimciler, BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri 4.1 ve 4.3’ün tüm uluslara, eğitimin bir topluluğun sağlığını ve refahını optimize etmede oynadığı önemli rolü hatırlattığına dikkat çekti.

Düşük riskli davranışlar

Dr Suzanne Robertson-Malt, Doçent, (Sağlık Bilimleri Direktörü), Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler ve Sağlık Fakültesi – Wollongong Dubai Üniversitesi, “Bu çalışma bize, eğitimin zararlı etkilerini azaltmada sahip olabileceği önemli rolün bugüne kadarki en kapsamlı özetini sunuyor. yüksek-kronik sigara ve alkol tüketimi gibi riskli davranışlar.”

 

Dr. Suzanne Robertson-Malt
Hücre Biyolojisi Doçenti ve Thumbay Hassas Tıp Araştırma Enstitüsü Araştırmacısı Dr. Rania Zaarour, “Daha fazla eğitime sahip bireyler daha sağlıklı davranışlarda bulunma eğilimindedir ve kronik hastalıkları yönetmede de daha iyi sonuçlara sahiptir. Bu nedenle, politika yapıcılar bu karmaşık ilişkiyi tanımalı ve nüfus için sağlıklı ve güvenli bir ortam sağlarken eğitimi teşvik eden yasa ve politikaları uygulamalıdır.”
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar