Pazartesi, Haziran 24, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE Yazı: Sıcaklıklar Yükseldikçe güvende ve sağlıklı kalmak için 5 temel ipucu

BAE Yazı: Sıcaklıklar Yükseldikçe güvende ve sağlıklı kalmak için 5 temel ipucu

BAE’de sıcaklıkların yaklaşık 50 ° C’ye ulaştığı kavurucu yaz başlarken, tıp uzmanları topluluk üyelerini sağlıklarına ve güvenliklerine öncelik vermeye çağırıyor. Aşırı ısı ve nem, özellikle yaz aylarında ciddi sağlık risklerine yol açabilir. Dehidrasyon, sıcak çarpması, bitkinlik ve cilt sorunları, sıcak hava koşullarında karşılaştığımız birçok yaygın sağlık sorunu arasındadır. İşte sizi ve aile üyelerinizi bu sezon sağlıklı ve güvende tutmak için beş temel ipucu:

1. Sulu kalın

M42’nin Saadiyat Adası’ndaki HealthPlus Aile Kliniklerinde pediatri uzmanı olan Dr. Carla Slaba, özellikle bir birey açık hava etkinlikleri yapıyorsa günde en az sekiz bardak su içilmesini tavsiye etti. Slaba, Khaleej Times’a ”Hidrasyon anahtardır” dedi. “Sıcak yaz aylarında vücudunuzu serin ve düzgün çalışması için bol su içmek önemlidir. Dehidrasyon yorgunluğa, baş dönmesine ve hatta sıcak çarpmasına neden olabilir. Aile üyelerinizi düzenli olarak su içmeye ve hareket halindeyken susuz kalmaları için tekrar kullanılabilir su şişeleri taşımaya teşvik edin.”

2. Cildinizi koruyun

Güneşe maruz kalmak cilt üzerinde sert olabilir, bu nedenle güneşten korunma kullanmak ve bunu bir öncelik haline getirmek önemlidir. Slaba, spf’si (güneş koruma faktörü) en az 30 olan güneş kremi sürmesini ve özellikle yüzdükten veya terledikten sonra her iki saatte bir tekrar uygulanmasını tavsiye etti. “Kulaklar, boynun arkası ve ayakların üst kısımları gibi sık sık kaçırılan noktaları unutmayın. Ayrıca şapka, güneş gözlüğü ve hafif uzun kollu giysiler giymek zararlı UV ışınlarına karşı ekstra koruma sağlayabilir “dedi.

3. Faaliyetleri planlayın

Slaba ayrıca, küçük çocukların ve yaşlıların aşırı sıcaklığın neden olduğu sağlık riskinin daha yüksek olduğunu belirtti. “Sabahın erken saatlerinde veya öğleden sonra gibi günün daha serin kısımlarında açık hava etkinlikleri planlayın. Sıcaklıklar yükseldiğinde, gölge arayın veya klimalı bir kapalı alanda kalın. Hafif, nefes alabilen giysiler de sizi serin tutmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, dışarıda aktifseniz sık sık ara vermenin önemli olduğunun altını çizdi.

 

Dr Carla Slaba
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar