Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE Yeni 10 Yıllık Mavi İkamet Vizesini Açıkladı: Kimler ve Nasıl Başvurabilir?

BAE Yeni 10 Yıllık Mavi İkamet Vizesini Açıkladı: Kimler ve Nasıl Başvurabilir?

BAE, çevre savunucuları için uzun vadeli bir ikamet ilan etti. ‘Mavi İkametgah’ olarak adlandırılan 10 yıllık vize, çevrenin korunmasına “istisnai katkı ve çaba” göstermiş kişilere verilecek.

Bu, BAE içinde ve dışında sürdürülebilirlik girişimlerini kapsar.

Mavi İkametgah, uluslararası şirketlerin, derneklerin ve sivil toplum kuruluşlarının üyeleri de dahil olmak üzere çevresel eylem destekçilerine verilecek; küresel ödül kazananlar; ve çevre çalışmalarında “seçkin” aktivistler ve araştırmacılar.

Uygun kişiler, başvurularını Federal Kimlik, Vatandaşlık, Gümrük ve Liman Güvenliği Otoritesi aracılığıyla sunmaya davet edilmiştir. İlgili makamlar ayrıca uzun süreli ikamet için bireyleri aday gösterebilir.

BAE Başkan Yardımcısı ve Başbakanı ve Dubai Hükümdarı Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum Çarşamba günü bir Kabine toplantısına başkanlık ederken, ”Ekonomimizin sürdürülebilirliği çevremizin sürdürülebilirliği ile bağlantılı hale geldi” dedi.

Yeni ikamet planı, ülkenin 2024’ü sürdürülebilirlik yılı olarak işaretlemek için başlattığı girişimlerin bir parçası. Sürdürülebilirlik dürtüsü, geçen yıl yeşil temaların hakim olmasının ardından – ülke sakinlerini sürdürülebilir uygulamaları benimsemeye yönelik ortak çabalara katılmaya davet ettiğinde – 2024’e genişletildi.

BAE tipik olarak iki yıllık geçerliliği olan ikamet vizeleri verir. 2019’da ülke, diğerlerinin yanı sıra yatırımcılar, girişimciler, bilim adamları, seçkin öğrenciler ve mezunlar ve insani yardım öncüleri için Altın Vizeler adlı 10 yıllık bir ikamet planını duyurdu. Üç yıl sonra ülke, yetenekli profesyoneller, serbest çalışanlar, yatırımcılar ve girişimciler için yeşil vize adı verilen beş yıllık bir ikametgahı duyurdu.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar