Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEBAE'de Kurban Bayramı Kurbanları: Sakinler Onaylı Mezbahaları Kullanmaya Çağırdı

BAE’de Kurban Bayramı Kurbanları: Sakinler Onaylı Mezbahaları Kullanmaya Çağırdı

Kurban Bayramı veya Kurban Bayramı yaklaşırken, BAE’deki mezbahalar İslami bayram sırasında müşterilerin talebiyle başa çıkmaya hazırlanıyor. Abu Dabi Şehir Belediyesi, sakinleri şehrin mezbahalarında kurbanlık hayvanların hazırlanmasına öncelik vermeye çağırıyor.

Otorite, rastgele kesim uygulamalarından kaçınmanın veya gezici kasaplarla ilişki kurmanın öneminin altını çiziyor. Şehir mezbahaları, hayvanların ritüel kesimi için güvenli ve hijyenik bir ortam sunan en yüksek uluslararası standartlarda donatılmıştır.

Şehrin modern kesimhanelerini kullanan sakinler, yalnızca halk sağlığı standartlarına uyumu sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda biyogüvenlik sisteminin güçlendirilmesine de katkıda bulunuyor. Bu aynı zamanda insanlar ve hayvanlar arasında bulaşıcı hastalık risklerini de azaltır.

Sorunsuz operasyonları sağlamak için belediye, mezbahalarının kapasitesini yaklaşık 37.000 kurban ve leşi barındıracak şekilde genişletti.

Ayrıca belediye, her mezbahada kurban ve et dağıtımından sorumlu kasap, bakım ekibi ve personel sayısını artırarak işgücünü güçlendirdi.

Kurban Bayramı’nın dünya çapındaki Müslümanlar için önemli bir dini bayram olması nedeniyle, belediyenin girişimi, kurban ayinlerinin sorunsuz ve güvenli bir şekilde yürütülmesini kolaylaştırmayı ve gayri resmi kesim uygulamalarıyla ilişkili potansiyel sağlık risklerini en aza indirmeyi amaçlamaktadır.

Sakinlerin, kolaylaştırılmış bir süreç sağlamak için belirlenen mezbahalarda önceden randevu almaları teşvik edilir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar