Cumartesi, Haziran 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaEğlenceBAE'den Kısa Film Dünya Çapında Dalgalar Yaratıyor

BAE’den Kısa Film Dünya Çapında Dalgalar Yaratıyor

BAE’DEN bir kısa film dünya çapında dalgalar yaratıyor, altı ülkede bir düzineden fazla ödül alıyor ve Cannes’daki Dünya Film Festivali’nde üç başını sallamak da dahil olmak üzere yedi resmi gösterim kazanıyor.

Calling adlı psikolojik gerilim filmi sadece 12 saat içinde çekildi.

Hikaye için kendi yaşam deneyimlerinden ilham alan BAE oyuncusu ve film yapımcısı Raaj Rao’ya göre, Aramak hepimizin karşılaştığı içsel mücadelelerin canlı bir resmini çiziyor. “Her insan deneyimi anlatılmayı bekleyen bir hikayedir. Kendi yolculuğumu, evrensel mücadeleler ve zaferlerle konuşmasını umarak, izleyicilere yalnız olmadıklarına dair güvence vererek, ham, sürükleyici bir anlatıyla harmanlamayı seçtim.”

Sıkı zaman kısıtlamalarına ve 26 sahnelik zorlu bir listeye rağmen Rao, oyuncuların performanslarını geliştirmek için bu zorluklardan yararlandı. Film, ses, renk ve tek renkli temaların kullanımıyla karakterin bilinçaltı yolculuğunun derinliklerine iniyor.

Filmde, rolüyle çeşitli ülkelerde en iyi dört kadın oyuncu Ödülünü kazanan BAE merkezli Ukraynalı aktör Natalia Melnyk rol alıyor. Olay örgüsü, başyapıtını bitirmeye çalışırken korku ve kendinden şüphe ile boğuşan bir moda tasarımcısı olan Natalia’nın etrafında dönüyor. Rao, içsel mücadelelerini sinematik olarak tasvir etme seçiminin derinden kişisel ve katartik bir filmle sonuçlandığını söyledi.

uluslararası festival yolculuğuna Nisan ayı ortasında başladı ve en iyi yönetmen, en iyi Uluslararası kısa film, en iyi kadın oyuncu, en iyi editör ve ses tasarımı ve en iyi fragman gibi övgüler topladı. İsveç Film Ödülleri ve Cannes gibi etkinliklerde övülen film, evrensel ruh sağlığı zorluklarını canlandırdığı için övgü topladı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar