Salı, Temmuz 2, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAmerikaBiden ve Demokrat Müttefikler ikinci Çeyrekte 264 Milyon Dolar Topladı

Biden ve Demokrat Müttefikler ikinci Çeyrekte 264 Milyon Dolar Topladı

Biden’in kampanyasına göre, ABD Başkanı Joe Biden’in kampanyası ve Demokrat müttefikleri, ikinci çeyrekte Haziran ayında 127 milyon dolar ve Biden’in Donald Trump’a karşı feci tartışması gününde rekor bir “tabandan” bağış toplama aracı da dahil olmak üzere 264 milyon dolar topladı.

Kampanya, Demokrat cumhurbaşkanının yeniden seçilme çabasının 240 milyon dolar nakit paraya sahip olduğunu söyledi.

Biden’in ekibi, cumhurbaşkanının zayıf tartışma performansından sonra bağış toplama gücü göstermeye hevesli ve bu da bazı Demokratlardan partinin başkan adayı olarak kenara çekilmesi çağrısında bulundu.

Biden’in ekibi Pazar ve Pazartesi günleri, 81 yaşındaki Demokrat’ın zayıf tartışma performansından sonra başkanlık yarışında kalıp kalmaması gerektiğini sorgulayan önemli kampanya fon sağlayıcılarıyla zor telefon görüşmeleri yaptı.

Perşembe, kampanyanın küçük dolarlık bağışçılarından para toplamak için en iyi gündü, ardından Cuma günü, tartışma konusundaki endişelerin Demokratik çevrelerde panik dalgalarına neden olduğu gün geldi.

Trump ayrıca oldukça büyük bağışlar da getiriyor. Kampanyası ve Cumhuriyetçi Ulusal Komitesi geçen ay Mayıs ayında 141 milyon dolar topladıklarını ve gizli bir para davasında mahkum edilmesinin ardından bir destek seli sayesinde bir önceki ayın yükünü neredeyse iki katına çıkardıklarını söyledi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar