Salı, Temmuz 2, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaSürekli Yayılan Yalanlara Rağmen Kaybedenlerin Acısını Anlayın": Hindistan Başbakanı Modi

Sürekli Yayılan Yalanlara Rağmen Kaybedenlerin Acısını Anlayın”: Hindistan Başbakanı Modi

Halkın arda üçüncü kez NDA hükümetini seçerek parlamento anketlerinde BJP liderliğindeki ittifakı desteklediğini iddia eden Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Salı günü Hindistan bloğuna örtülü bir tavır takınarak, “sürekli yalan yaymasına rağmen büyük bir yenilgiye uğrayan” bazı insanların acısını anlayabileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanının Lok Sabha’daki Konuşmasına teşekkür önergesine ilişkin tartışmaya yanıt veren Başbakan, halkın hükümetini yolsuzluğa karşı “sıfır tolerans politikası” nedeniyle kutsadığını söyledi.

“Dün ve bugün birçok milletvekili, özellikle milletvekili olarak ilk kez aramıza katılanlar olmak üzere Cumhurbaşkanının hitabına ilişkin görüşlerini dile getirdi. Parlamentonun tüm kurallarına uydular ve davranışları deneyimli bir parlamenterinkine benziyordu ve ilk zamanlayıcı olmalarına rağmen Meclisin saygınlığını artırdılar ve bu tartışmayı görüşleriyle daha değerli hale getirdiler “dedi.

Başbakan, hükümetinin “hiçbirinin yatıştırılması, herkes için adalet” ilkesi üzerinde çalıştığını söyledi.

“Ülke yolsuzluğa karşı sıfır tolerans politikamız için bizi kutsadı. Bugün Hindistan’ın güvenilirliği tüm dünyada arttı…Her politikamızın, her kararımızın, her eylemimizin tek amacı önce Hindistan olmuştur” dedi.

“Halk bizi dünyanın en büyük seçim kampanyasında seçti ve bazı insanların acısını anlayabiliyorum. Yalanları sürekli yaymalarına rağmen büyük bir yenilgiye uğradılar “diye ekledi.

Başbakan Modi’nin konuşmasının başında muhalefet üyeleri Manipur’da etnik şiddet konusunu gündeme getirmeye çalışırken, Konuşmacı Om Birla tartışmaya devletten bir milletvekilinin katıldığını söyledi.

Konuşmacı hoşnutsuzluğunu Kongre lideri Rahul Gandhi’ye iletti ve Muhalefet Lideri olarak davranışının parlamento geleneklerine göre olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanının hitabına ilişkin teşekkür dilekçesi tartışması Pazartesi günü Lok Sabha’da başladı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar