Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporGolfBilmeniz Gereken Tek Şey: Dp Dünya Turu'nun Avrupa Salınımını Çözmek

Bilmeniz Gereken Tek Şey: Dp Dünya Turu’nun Avrupa Salınımını Çözmek

DP Dünya Turu, İspanya’nın Nacho Elvira’sının kazandığı Soudal Open’ı, ingiltere’nin Laurie Canter’ının kazandığı Avrupa Açık’ı ve Bayanlar Avrupa Turu’ndan İsveçli Linn Grant’in çok çarpıcı bir şekilde kazandığı son Volvo Car Scandinavia Mixed’i içeren Avrupa Salıncağında üç etkinlik oldu.

Elvira, Temmuz ayının ilk haftasında BMW Uluslararası Açık’ta sona erecek olan üç eleme etkinliği ile şu anda Avrupa Salınımına liderlik ediyor.

Bunların hepsi ne anlama geliyor?

Yeni DP Dünya Turu programı, sezonun beş yenilikçi Salıncağa ayrıldığını görüyor – Açılış Salıncağı, Uluslararası Salıncak, Asya Salıncağı, Avrupa Salıncağı ve Kapanış Salıncağı.

Her Salıncağın kendi kimliği vardır ve ‘mini Liyakat Sırasına Göre’ şampiyonların her biri 200.000 $ Bonus alacaktır.

Global Swings aşamasından sonra, Binbaşı ve ortak onaylı Genesis İskoç Açık hariç en az sekiz ‘normal’ Global Swings etkinliği oynayan Dubai’ye giden Yarışta önde gelen on oyuncu arasında 1 milyon dolarlık bir Bonus Havuzu daha paylaşılacak.

Ardından Arka Dokuz, tüm Salıncak şampiyonlarının kalifiye olduğu takip eder.

Back Nine, DP Dünya Turu’nun en tarihi turnuvalarından dokuzunu ve Ağustos 2024’ten Ekim 2024’e kadar ulusal Açılışları ve koşularını içeriyor.

Muaf DP Dünya Turu üyelerine ek olarak, PGA Tour’daki FedEx Kupası Sıralamasında ilk 70’ten üye olmayan önde gelen 15 kişi bu etkinliklerde oynamaya ve DP Dünya Turu Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacak.

Ekim ayındaki bu Dokuz Dönüşün ardından Dubai Yarış Sıralamasında ilk 110 oyuncu, 2025 sezonu için DP Dünya Turu kartlarını elinde tutarken, ilk 70 oyuncu BAE’de yapılacak DP Dünya Turu Play-Off’larına katılmaya hak kazanacak.

Play-Off’lara dahil olan Yas Links Abu Dhabi’deki 9 milyon dolarlık Abu Dabi Şampiyonası, 7-10 Kasım 2024 tarihleri arasında Dubai’ye Yarışta sezon sonu etkinliğine ilerleyecek en iyi 50 oyuncuyu belirleyecek – 10 milyon dolarlık DP Dünya Turu Şampiyonası, Jumeirah Golf’te Dubai Mülkler, 14-17 Kasım 2024.

Sezon sonunda, Dubai’ye son Yarış Sıralamasında ilk on DP Dünya Turu üyesi (aksi takdirde muaf değil) 2025 sezonu için PGA Tour kartları kazanacak.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar