Cuma, Haziran 21, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporGolfDubai Doğumlu Rayhan Thomas, Korn Feribot Turunda Profesyonel İlk Çıkışında Büyük Teste...

Dubai Doğumlu Rayhan Thomas, Korn Feribot Turunda Profesyonel İlk Çıkışında Büyük Teste Hazırlandı

Dubai doğumlu Rayhan Thomas, merakla beklenen profesyonel turnuvasını, 13-15 Haziran tarihleri arasında Kansas, Wichita’daki Crestview Country Club’da oynanacak olan 1 milyon dolarlık Blue Cross ve Blue Shield of Kansas Wichita’daki Korn Feribot Turu’nda ilk kez sahneye koyarken vuruşunu yapacağına söz verdi.

Koşullu Statüye ulaşmak için Kaliforniya’daki PGA Tour of Americas’ta geçen haftaki Eleme Okulunda dokuzuncu sırada bitirmesinin ardından, 24 yaşındaki Korn Ferry davetiyesini 2023 Grier Jones Shocker Invitational’ı kazanarak kazandı. Üniversite Amatör devresi.

Korn Feribot Turunda açılan Wichita’nın geçmişi 1990 yılına dayanıyor ve önceki şampiyonlar arasında Tom Lehman (1990), David Duval (1993), David Toms (1995), Jason Dufner (2001) ve Jhonattan Vegas (2010).

1969 yılında kurulan Robert Trent Jones Sr. designed golf sahası 70’e eşittir ve 6.910 metreye kadar oynanabilir.

Rayhan, ”Bu benim için bir başka büyük hafta – geçen haftaki Q’school’un ardından, profesyonel olarak ilk turnuvam” dedi. “Oyunumun nasıl ayağa kalktığını görmek ve tüm deneyimin tadını çıkarmak için sabırsızlanıyorum.

“Oklahoma Eyalet Üniversitesi’ndeki (OSU) golf bursumdan sonra bu her zaman benim yolumdu. Korn Feribot turnuvasına katılma ayrıcalığına sahibim. Hazırım ve elimden gelenin en iyisini yapacağım.”

Thomas, ABD’de beş yıllık bir golf bursunun ardından 1 Haziran 2024’te Profesyonel oldu.

Thomas, bir sonraki Korn Feribot Turu etkinliğinde oynamak için bu hafta ilk 25’e girmeyi umuyor – ve değilse, bazı Pazartesi elemelerinde ve ardından mini Tur etkinliklerinde oynayacak.

Rayhan, ”Ertesi hafta Norman, Oklahoma’da 20-23 Haziran’da, bulunduğum yerin yakınında başka bir Korn Feribot turnuvası daha var – bu yüzden o alana girmek için çok çalışıyorum” diye ekledi.

Korn Feribot Turu, ABD merkezli PGA Tour’un gelişim turudur ve yıl sonunda para listesinin ilk 30’unda yer alan ve gelecek sezon için PGA Tour üyelikleri verilen profesyonel golfçülere sahiptir. 2013 sezonundan bu yana Korn Feribot Turu, PGA Tur kartlarını kazanmak isteyenler için birincil yol olmuştur. Daha önce PGA Tour’a kalifikasyon için birincil rota olan Q-School, Korn Feribot Turu’na giriş yolu olarak dönüştürüldü.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar