Salı, Temmuz 2, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaBM İklim Şefinin Ailesi Beril Kasırgası'ndan Etkilendi

BM İklim Şefinin Ailesi Beril Kasırgası’ndan Etkilendi

BM iklim şefi Simon Stiell, Beril Kasırgası’nın birkaç Karayip adasını süpürmesinin ardından küresel ısınmanın yıkıcı sonuçlarının “yarın sorunu olmadığı” konusunda uyardı.

Stiell, Pazartesi günü erken saatlerde doğrudan isabet alan Carriacou adasından selamlıyor. Beril namlulu, şiddetli yağmur yağıyor ve yıkıcı rüzgarlar salıyor.

Stiell’in ofisine göre, rahmetli büyükannesinin evi yıkılanlar arasındayken, ebeveynlerinin mülkü de zarar gördü.

ABD Ulusal Kasırga Merkezi (NHC) ve Dünya Meteoroloji Örgütü’ne (WMO) göre Beril, Atlantik’teki en erken kategori 5 fırtınasına güçlendi ve Jamaika’ya doğru ilerliyor.

Stiell, kasırganın anavatanında mı yoksa dünyanın başka yerlerinde sel ve sıcak hava dalgaları mı olduğunu, iklim değişikliğinin “felaketleri rekor kıran yeni yıkım seviyelerine ittiğini” söyledi.

BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi genel sekreteri Pazartesi günü geç saatlerde yaptığı açıklamada, “Bu yarının sorunu değil.”

Kasım ayında Azerbaycan’daki BM COP29 zirvesinde yeni bir finans hedefinin belirlenmesi beklenirken, bu hedefin büyüklüğü ve kapsamı üzerindeki bölünmeler müzakereleri hüsrana uğrattı.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar