Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAECenterpoint ve Ggıco istasyonları Arasındaki Kesintinin Ardından Dubai Metrosu Seferleri Yeniden Rayına...

Centerpoint ve Ggıco istasyonları Arasındaki Kesintinin Ardından Dubai Metrosu Seferleri Yeniden Rayına Oturdu

Yollar ve Ulaşım Otoritesi (RTA) Pazar sabahı yaptığı açıklamada, Dubai Metrosu’nun Kırmızı Hattındaki Centerpoint ve GGICO istasyonları arasındaki hizmetlerin teknik bir sorun nedeniyle geçici bir kesintinin ardından yeniden başladığını duyurdu.

RTA, servisin Kırmızı Çizgide her iki yönde de normale döndüğünü söyledi. Ancak trenler Energy, Equiti, Mashreq ve ONPASSİVE istasyonlarında durmayacak.

Aksaklıktan etkilenen yolculara hizmet vermek için alternatif otobüs seferleri düzenlendi. RTA, X’teki bir gönderide şunları yazdı: “Etkilenen istasyonlarda platform 1’deki tren servisi ile birlikte alternatif otobüs servisi sağlandı.”

Yolcuların, rta’dan teknik sorun ve etkilenen bölgedeki normal metro hizmetlerinin restorasyonu ile ilgili daha fazla duyuru için güncel kalmaları istendi.

Geçen aydan bu yana, Dubai’deki dört metro istasyonu, Nisan ayı ortasında emirliğe şiddetli yağışların ardından kapalı kaldı. BAE genelinde rekor kıran yağmurlar ve ardından gelen seller, Pasif, Eşit, Mashreq ve Enerjinin kapanmasına neden oldu.

Ancak RTA, bu istasyonların tüm bakım ve güvenlik testleri tamamlandıktan sonra 28 Mayıs’a kadar normal operasyonların geri yükleneceğini duyurdu.

Bu arada Business Bay ile OnPassive, Mall of the Emirates, Mashreq, Equity, Dubai Internet City ve Al Khail Metro istasyonları arasında gidip gelen yolculara 150 otobüs hizmet vermeye devam edecek.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar