Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDubai Haber AğıCXC: Petrol Endüstrisini Doğal Biyopolimerlerle Dönüştürmek

CXC: Petrol Endüstrisini Doğal Biyopolimerlerle Dönüştürmek

BAE, hidrokarbon üretim kapasitesini artırmaya ve hidrokarbon üretimindeki potansiyel genişlemeyi desteklemek için orta akım ve aşağı akım altyapısının inşasına önemli yatırımlar yaptı. Ülke Analizi Özetine göre: Birleşik Arap Emirlikleri, OPEC ile OPEC üyesi olmayan ülkeler (toplu olarak OPEC+ olarak bilinir) arasındaki üretim azaltma anlaşmalarının bir sonucu olarak son on yılda BAE’nin reel üretimi günde ortalama üç milyon varilden (b / d) biraz daha az olmuştur).

Ancak ülke geçtiğimiz günlerde, 2024’ün ikinci yarısının üretim seviyelerini belirlemek için diğer OPEC + ülkeleriyle planlanan toplantısından sadece bir ay önce petrol üretim kapasitesinde önemli bir artış olduğunu duyurdu. BAE’nin ulusal petrol şirketi Abu Dabi Ulusal Petrol Şirketi (ADNOC), mevcut üretim kapasitesinin bir önceki yılın sonunda 4,65 milyon b / d’den 4,85 milyon b / d olduğunu açıkladı. Bu gelişme, ülkenin yeni keşfedilen kapasitesini ve küresel petrol pazarındaki etkisini artırma taahhüdünün altını çiziyor.

Kendilerini iklim eylemini hızlandırmaya ve petrol ve gaz sektöründe yüksek ölçekli etki elde etmeye adamışlardır. Ülke ayrıca enerji geçişini bir öncelik haline getirdi ve 2050 yılı için ‘net sıfır’ emisyon hedefi belirleyen ilk Arap devleti oldu. Elektrikli araçların benimsenmesinde ve yeşil girişimlerde bir artış öngören tahminler ışığında, petrol endüstrisi uzun vadeli sürdürülebilirliği ve çevresel etkisi konusunda artan bir incelemeyle karşı karşıya kaldı. Bununla birlikte, bu zorlukların ortasında, kozmetik, tarım, ilaç ve askeri uygulamalar gibi petrol ve gaza dayanan aşağı akış endüstrilerinin çoğunda sürdürülebilir alternatiflere duyulan ihtiyacı gidermek için yenilikçi çözümler ortaya çıkmaktadır.

Böyle bir çözüm, Montréal merkezli CXC™ şirketinin bir parçası olan CXC-SKİN tarafından geliştirilen ve doğal biyopolimerleri güzellik ve kişisel bakım gibi çeşitli petrol ve gaz akış aşağı endüstrileri için uygun kaynaklara dönüştürmeye odaklanan çığır açan teknolojidir. tarım gibi. Şirketin yenilikçi yaklaşımı, karbondan arındırma elde etmek için biyopolimerler kullanarak petrokimyasalları yerinden ederek sektörde devrim yaratmayı vaat ediyor. Vegan ve Kabuklu Kitin ve Kitosanın yanı sıra Alfa-Selüloz gibi biyopolimerleri parçalamaya odaklanan CXC, petrol ve gaza bağımlı şirketlerin karbon ayak izlerini önemli ölçüde azaltırken performansı artırmalarını sağlar.

BAE, bazen diğer OPEC üyelerinin savunduğu daha muhafazakar yaklaşımdan uzaklaşarak, aşırı üretim yeteneklerinden yararlanma isteğini sürekli olarak göstermiştir. Uluslararası Ticaret İdaresi’ne göre BAE, geleneksel olmayan petrol ve gaz kaynaklarını aktif olarak araştırıyor, geri kazanım oranlarını artırmak ve üretimi uzatmak için yeni ekstraksiyon teknolojilerini test ediyor ve uyguluyor ve yeşil alan projeleri için fırsatlar yaratıyor. İklim değişikliğinin azaltılması için çok önemli olan minerallere 2 trilyon dolarlık yatırım açığı öngörüldüğünde, yenilikçi çözümlere olan talep hiç bu kadar büyük olmamıştı. Şimdi, Cxc’nin teknolojisi ile petrol ve gaz şirketleri, küresel pazarlardaki stratejik avantajlarını korurken sürdürülebilirliğe geçişe öncülük edebilirler.

CXC-Skin’in vizyon sahibi kurucu ortağı François Lamoureux, sürdürülebilirliğin her sektörde ön planda olduğu bir gelecek öngörüyor. “CXC, bir tür olarak, yeniliği teşvik etmek ve daha sürdürülebilir bir dünya yaratmak için doğanın gücünü kullanma yeteneğine sahip olduğumuza inanıyor. Teknolojimiz sadece küresel çevresel zorluklara bir çözüm sunmakla kalmıyor, aynı zamanda çeşitli sektörlerde karbondan arındırma çabalarına öncülük etmek için petrol ve gaz endüstrisine de kapı açıyor.”

Bu şirketi diğerlerinden ayıran şey, çevresel sürdürülebilirlik ve ekonomik uygulanabilirliğin ikili zorluklarını ele alma taahhüdüdür. Petrokimya kaynaklı bileşenlere uygun maliyetli bir alternatif sunarak, CXC-Skin, şirketlere performanstan ödün vermeden çevre dostu çözümlere yönelik artan talebi karşılamalarını sağlar. Şirketler, doğal biyopolimerlerden yararlanarak çevresel etkilerini azaltabilir, sürdürülebilir ürünlere yönelik tüketici taleplerini karşılayabilir ve daha yeşil bir geleceğe katkıda bulunabilir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar