Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEİyi bir eğitim Sizi daha iyi bir vatandaş Yapar: Reynolds

İyi bir eğitim Sizi daha iyi bir vatandaş Yapar: Reynolds

Kanada BAE Başkonsolosu Tracy Reynolds Çarşamba günü yaptığı açıklamada, insanları ‘daha iyi vatandaşlar’ yaptığını söyleyerek yüksek kaliteli erken çocukluk eğitiminin önemine dikkat çekti.

Öğrencilerin çeşitli kariyer seçeneklerini keşfetmelerine yardımcı olmayı amaçlayan 6. KT uniexpo’nun açılışını yapmak için kurdeleyi kestikten sonra Reynolds, “Eğitim para kazanmanın, bir şeyler satın almanın bir yolu değil. Daha çok yönlü bir insan olmak ve toplumunuza ve topluluğunuza niteliksel olarak katkıda bulunabilmekle ilgilidir.

“Eğitim her zaman kendinizi geliştirmenin, kendinizi ve ailenizi destekleme fırsatları bulmanıza yardımcı olmanın en önemli yoludur.

”Özünde, ister STEM ister geleneksel beşeri bilimler alanında olsun, kaliteli bir üniversite eğitimi değerli ve faydalıdır” diye ekledi.

“Bu sadece herkesin bahsettiği iyi bir iş bulmakla ilgili değil. Daha çok iyi okunmak, dünyanın nasıl çalıştığını anlamak, tarihi, ekonomiyi ve coğrafyayı bilmekle ilgilidir. İnsanları daha iyi vatandaşlar yapar.”

Eğitim değerleri bakımından zengin bir aileden gelen Reynolds, annesi, karısı ve kız kardeşi nitelikli öğretmenlerle birlikte Khaleej Times’a altıncı yıl için KT UniExpo düzenlediği için övgüde bulundu.

“Eğitim kritik öneme sahip ve Khaleej Times gibi bir kurumun, Dubai’deki gençlerin, genç yetişkinlerin gelecekteki eğitim seçeneklerini büyük ölçekte keşfetme fırsatına sahip olmalarını sağlamaya çalışarak orta öğretim sonrası eğitimi desteklediğini görmek bir zevk” dedi.

“Kanada’da, sizi tartışma ve tartışma yapma, neden bahsettiğinizi bilme, diğer insanları anlama ve farklı dilleri konuşma pozisyonuna sokan kaliteli öğrenmenin gelişimini her zaman destekleyen bir geçmişten geliyorum.

”Geçen yıl 800.000’den fazla öğrencimiz, ülke genelindeki kamu kurumlarımızda ve üniversitelerimizde tutarlı bir kalite seviyesine sahip olmak için Kanada’ya geldi” diye ekledi.

Reynolds, eğitimcilerin sürekli değişen dünyayla ve internetin ve sosyal medyanın güçlü büyümesiyle karşı karşıya kaldıkları zorlukların farkında olduğunu söyledi.

”Sosyal medya, bugünün dünyasında okuyan genç yetişkinler için fırsatların yanı sıra zorluklar yarattı” dedi.

“Üniversiteler uyum sağlamalı ve günümüz gençliğinin günümüz dünyasındaki ihtiyaçlarının neler olduğuna bakmalıdır.

“Eğitim, gençlere gelecekleri üzerinde etkisi olan daha büyük bir dünya olduğunu öğretiyor. Eğitim son derece güçlüdür.”

COVID-19 sonrası çevrimiçi öğrenme giderek daha popüler hale gelirken, Reynolds sınıf öğreniminin daha olumlu bir deneyim sağladığına inanıyor.

“İnsanlarla dolu bir odada olmak, akranlarınızla bağlantı kurmanıza yardımcı olmak için değerlidir” dedi. “Bu sadece kitaplardan ve mesleklerden bilgi almakla ilgili değil, toplumunuzda etkileşim kurmak ve arkadaş edinmekle ilgili.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar