Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDh10 Yemeği, Şefin Menüsü: Sakinler Dubai'nin Yemek Festivalini Nasıl 'Yuttu'

Dh10 Yemeği, Şefin Menüsü: Sakinler Dubai’nin Yemek Festivalini Nasıl ‘Yuttu’

Sadece Dh10 için lezzetli yemekler ve uygun fiyatlarla eşsiz bir şefin menüleri ile BAE sakinleri, Dubai Yemek Festivali’nin (DFF) son haftasonundan en iyi şekilde yararlanmak için yarıştı. 13 Yaşındaki öğrenci Aydın Gayaz için DFF, bir süredir mutlaka ziyaret edilmesi gerekenler listesinde yer alan bir restoranı ziyaret etme zamanıydı. “Ailemle Konjiki’ye gittim” dedi. “Annem bir zamanlar oradaydı ve yemeği tarif ettiğinde tadını çıkaracağımı düşündüm. Ve haklıydım. Orada yemek gerçek bir zevkti.” Aydın için gecenin en sevilen yemeği Dh10 yemeği dana tataki’ydi. “Kesinlikle lezzetliydi” dedi. “Ayrıca Dh10 için olan trüf mantarlı killi pilav ve somon tatakinin de tadını çıkardım, ancak dana tataki şimdiye kadar yediğim en iyilerden biriydi.”

 

Restoranlar, F & B kuruluşları ve otellerle yakın işbirliği içinde çalışan DFF, Dubai’nin çok çeşitli mutfak noktalarını sergileyen çeşitli aktivasyonları, özel menüleri, etkinlikleri, yarışmaları ve promosyonları bir araya getiriyor. Michelin yıldızlı restoranlardan pop-up’lara kadar, lokantalara en iyi yemeklerini lokantalara sergilemek için bir platform sağlar.

 

Yiyecek izi

Emirlik’te 5 yıldır mühendis olarak çalışan Lübnanlı gurbetçi Anthony için festival, yeni yiyecekler keşfetmenin harika bir yolu oldu. “Arkadaşlarım ve ben haftada en az iki kez yeni bir restoranı ziyaret ediyoruz” dedi. “Genellikle haftada bir kez plajda veya parkta yetişiriz, ancak bu sefer farklı teklifleri denemek için yeni restoranlarda buluşuyoruz. Ayrıca yakınlarda yaşadığımız için birkaç kez e & beach kantinine gittik. Tresind Restaurant’ta da Şefin Menü özelliğini denedik. Michelin rehberi duyurulduğundan beri gitmek istediğim bir restorandı. Sonunda bu sene bunu başardık.”

 

Anthony’ye göre en çok keyif aldığı şey Dh10 yemeğiydi. “Bu özelliği seviyorum” dedi. “Aksi takdirde yemeyeceğiniz birçok yemeği keşfedersiniz. Son gün, kız kardeşim ve ben Karama’da bir Dh10 yemek yolu yapmayı ve birkaç farklı yemek denemeyi planlıyoruz.”

Şefin Menüsü

Bu yıl DFF, kaliteli yemek restoranlarından oluşan bir koleksiyonun baş şeflerinin özel bir menü oluşturmak için en popüler yemeklerini seçtikleri Şefin Menüsünü tanıttı.

 

1-12 Mayıs tarihleri arasında sunulan her menü, şefler tarafından özenle seçilmiş en az üç dersten oluşuyordu. Yemek yiyenler ayrıca her restorandan mutfak ustalarıyla etkileşim kurma ve zanaatlarının sanatı hakkında fikir edinme fırsatına sahip olurlar. Avataralı Rahul Rana, Nobu Dubai’den Damien Duviau ve Demon Duck’tan Alvin Leung da dahil olmak üzere şehrin önde gelen şefleri kampanyanın bir parçasıydı. Festival ayrıca bir Gurme Deneyimleri kampanyası sergiledi. 11 Woodfire’daki deneyimsel bir yemek etkinliğinden Karama ve Deira’daki yemek turlarına kadar kampanya, Dubai sakinlerine çok çeşitli dışarıda yemek maceraları sundu.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar