Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDünyaSuudi Arabistan: Sahte Hac Konaklama İlanlarının Ardından Sakinler Tutuklandı

Suudi Arabistan: Sahte Hac Konaklama İlanlarının Ardından Sakinler Tutuklandı

Mekke El-Mukarramah Bölge Polisi, hacılara konaklama sağlama konusunda aldatıcı bilgiler içeren sahte ve yanıltıcı Hac kampanyası reklamları yayınladıkları için iki sakini tutukladı.

Suudi Arabistan Kamu Güvenliği Müdürlüğü, vatandaşları ve sakinleri sahte sosyal medya reklamlarına yanıt vermemeye çağırdı. Bunlar, “başkaları adına Hac yapmak, Tanrı’nın misafirleri için kurbanları güvence altına almak ve dağıtmak, Hac bilezikleri satmak ve ulaşım araçları sağlamak” gibi hizmetler hakkında hileli bilgiler içerebilir.

Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, ‘Suudi Arabistan Krallığı Hadis ve Adahi’yi Kullanma Projesi’, Hac hacıları için kurbanlık hayvan, fidye ve yardım bonolarının satışı ve pazarlanmasında resmi makamdır.

Bu hizmetlerin satın alınması ve uygulamalarının takibi aşağıdaki gibi resmi platformlar aracılığıyla yapılabilir adahi.org web sitesi, Ehsan platformu veya birleşik numara 920020193.

Müdürlük, vatandaşların ve sakinlerin Hac düzenlemelerine uymaları gerektiğini yineledi ve ihlal edenleri bildirmek için irtibat numaraları sağladı. Mekke El-Mukarramah, Riyad ve El-Sharqiyah bölgelerinde 911 numara ile iletişime geçilebilir. 999 sayısı ülkenin geri kalanında aktiftir.

Müdürlüğün daha önce açıkladığı gibi, Mekke’ye girmek isteyen vatandaşlar ve ziyaretçiler için Hac izni gerekiyor.

Ülkenin İçişleri Bakanlığı’na göre, vatandaşlara ve aşağıdaki yerlerde Hac izni olmadan yakalanan ziyaretçilere 10.000 riyal (yaklaşık 9.800 Dh) para cezası uygulanacak:

Mekke şehri, Merkezi bölge, Kutsal yerler, El-Rasifa’daki Haramain Tren İstasyonu, Güvenlik kontrol merkezleri, Geçici güvenlik kontrol merkezleri, Sıralama merkezleri
Cezanın uygulanmasının 2 Haziran 2024’ten 20 Haziran 2024’e kadar başlaması planlanıyor.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar