Pazar, Haziran 23, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: 2026 Yılına Kadar Ana Yol Ağının %100'ünü Kapsayacak Akıllı Trafik Sistemi

Dubai: 2026 Yılına Kadar Ana Yol Ağının %100’ünü Kapsayacak Akıllı Trafik Sistemi

Dubai’nin Yollar ve Ulaşım Otoritesi (RTA), otoritenin Akıllı Trafik Sistemleri (ITS) İyileştirme ve Genişletme Projesinin II. Aşaması üzerinde çalışmaya ve tasarıma başladı. Bu ikinci aşama, emirliğin ana karayolu ağının kapsamını 2026 yılına kadar mevcut% 60’tan% 100’e çıkarmayı hedefliyor. Buna göre sistemin kapsadığı yol ağının uzunluğu 480km’den 710km’ye kadar uzayacak.

Bağlantıyı geliştirme

Projenin ilk aşamasında toplam 311 kameraya ulaşan 116 trafik gözetleme kamerası kuruldu. Kurum ayrıca 100 olay izleme ve araç sayma cihazı kurarak toplamı 227 cihaza çıkardı. Projenin ilk aşaması, yol koşulları hakkında gerçek zamanlı bilgi aktaran 112 Değişken Mesaj İşaretinin (VM) kurulumunu, 115 seyahat süresinin takılmasını ve hız ölçüm cihazlarının da kurulmasını içeriyordu. Kurum ayrıca 17 hava sensörü istasyonu kurdu, 660 km elektrik hattı ve toplam uzunluğu 820 km olan bir fiber optik ağ inşa etti.

Yapay zeka teknolojileri

RTA, emirlik’teki trafiği, dünyanın en büyük ve en gelişmiş trafik kontrol merkezlerinden biri olan Al Barsha’daki Dubai Akıllı Trafik Sistemleri (ITS) Merkezi aracılığıyla yönetir. Merkez, Dubai’nin genişlemesini karşılamak ve onu Singapur ve Seul’ün yanı sıra ITS’DE dünyanın önde gelen şehirlerinden biri haline getirmek için yenilikçi teknolojiler ve trafik yönetim sistemleri kullanıyor.

 

Fotoğraf: Sağlanan
Dubai Merkezi, Dubai’deki trafiği yönetmek için çok önemli bir merkezdir. Akıllı hizmetler sunmak ve önemli bilgileri toplamak için yapay zeka, büyük veri, Nesnelerin İnterneti, gelişmiş iletişim sistemleri ve çeşitli izleme cihazlarını kullanan entegre bir teknoloji platformuna sahiptir.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar