Pazar, Haziran 23, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: Bir fikrin var mı? Şehrin Geleceğini Şekillendirmek için bir şans için...

Dubai: Bir fikrin var mı? Şehrin Geleceğini Şekillendirmek için bir şans için Şimdi Gönderin

Bir zorluğun çözümünü sağlayacak ve insanlık için daha iyi bir gelecek yaratmaya yardımcı olacak bir fikriniz var mı?

‘Dubai Geleceğin Çözümleri – İnsanlık için Prototipler’ girişimi, dünyanın dört bir yanındaki yaratıcı düşünürleri, yenilikçileri ve tasarımcıları çalışmalarını sergilemeye ve bu deneysel fikirleri gerçeğe dönüştürmeye davet ediyor.

Parlak öğrencilerin, en iyi üniversitelerin ve uluslararası kurumların katkıları memnuniyetle karşılanmaktadır. Katılımcıların konseptleri ve potansiyel çözümleri, geleceğe ve emirliğe iz bırakan somut projelere dönüştürülebilir.

En iyi 100 yenilik, Dubai’nin Gelecek Bölgesinde düzenlenen yıllık bir etkinlikte sergilenecek.

Bu platform sayesinde, yeni başlayanlar ve yenilikçiler fikirlerini uygulanabilir şirketlere dönüştürebilir, iş yaratabilir, yatırım fırsatları hakkında bilgi verebilir ve pazar genişlemesine yardımcı olabilirler.

Yenilikler, yerel pazarlardan küresel pazarlara genişlemek isteyen yeteneklere yardımcı olmanın yanı sıra patentlenebilir. Bu hedefler Dubai Uluslararası Finans Merkezi (DIFC) ve Dubai Kültürü ile işbirliği içinde gerçekleştirilecektir.

Dubai Veliaht Prensi Şeyh Hamdan bin Muhammed bin Rashid Al Maktoum, Dubai Kültür ve Sanat Kurumu (Dubai Kültürü) Başkanı Şeyha Latifa bint Mohammed Al Maktoum liderliğindeki girişimin başlatılmasını onayladı.

Şeyh Hamdan’ın X’te paylaştığı bir videoyu aşağıdan izleyin:

Şeyh Hamdan, Dubai Future Foundation (DFF) ile Hüseyin Sajwani – DAMAC Vakfı (HSDF) arasında Dubai’de ve BAE’de inovasyon ve teknolojiyi desteklemek için 100 milyon Dh’ye söz veren bir işbirliği anlaşmasının imzalanmasına tanık oldu.

DFF CEO’su Khalfan Belhoul ve DAMAC Properties’in Kurucusu ve Başkanı Hüseyin Sajwani tarafından imzalanan anlaşma, hsdf’yi girişimin stratejik ortağı yapıyor.

Şeyh Hamdan, “Dubai Gelecek Çözümleri – İnsanlık için Prototipler” girişiminin amacı, dünyanın dört bir yanından önde gelen yenilikleri, projeleri ve deneysel fikirleri kendine çeken dinamik bir platform oluşturmaktır” dedi.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar