Cumartesi, Haziran 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: Bu Yıl E-Scooter ve Bisiklet Kazalarında 4 Kişi Öldü, 25 Kişi...

Dubai: Bu Yıl E-Scooter ve Bisiklet Kazalarında 4 Kişi Öldü, 25 Kişi Yaralandı

Dubai Polisi, bu yılın ilk yarısında e-scooter ve bisiklet içeren ayrı kazalarda dört kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Polis ayrıca bu tür kazalarda 25 yaralanma kaydetti.

Polis kazaların nasıl ve ne zaman gerçekleştiğini açıklamadı, ancak 2024’ün ilk altı ayında 7.800’ün üzerinde trafik ihlali kaydettiklerini ve 4.474 e-scooter ve bisiklete el koyduklarını söyledi. Bu, Dubai’deki yetkililer tarafından her gün ortalama olarak yaklaşık 43 trafik ihlali kaydedildiği ve 24 e-scooter veya döngüye el konulduğu anlamına geliyor.

Operasyon İşlerinden sorumlu komutan yardımcısı Tümgeneral Abdullah Ali Al Ghaithi, e-scooter ve bisikletlerin, özellikle yetkisiz alanlarda veya halka açık yollarda kullanıldığında ortaya çıkardığı “önemli risklerin” altını çizdi.

Memur, 300 kmph’yi aşan hız sınırı olan yollarda sürüş, tehlikeli sürüş, e-scooter’larda yolcu taşıma ve trafiğe karşı sürüş gibi ihlaller için Dh60’e kadar para cezalarının uygulandığını söyledi.

Kullanıcılara belirlenmiş şeritlere bağlı kalmalarını, uygun kıyafet ve kask takmalarını ve gece veya olumsuz hava koşullarında binmekten kaçınmalarını tavsiye etti.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar