Perşembe, Haziran 20, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaSporGolfDubai Doğumlu Golf Yeteneği Rayhan Thomas, Profesyonelleşirken Yüksek Hedefler Koymaktan Mutluluk Duyuyor

Dubai Doğumlu Golf Yeteneği Rayhan Thomas, Profesyonelleşirken Yüksek Hedefler Koymaktan Mutluluk Duyuyor

Cumartesi günü profesyonel olacağını açıklayan yetenekli Dubai doğumlu golfçü Rayhan Thomas, potansiyel olarak kariyer değiştiren bir kariyere başlarken kendisi için şimdiden kısa ve uzun vadeli hedefler koyuyor.

Rahyan, Oklahoma Eyalet Üniversitesi’nde (OSU) beş yıllık bir golf bursunu tamamladı ve BAE’de ve MENA Tour’da kazandığı bölgede yıldız bir amatör golf kariyerinin yanı sıra çok sayıda yerel golf Açılışını ve Emirates Golf Federasyonu’nu (EGF) kazandı. Dubai Creek Golf ve Yat Kulübü üyesi.

“Osu’da geçirdiğim zamanın en önemli olayları, bu yıl neredeyse her golf turnuvasında takımda oynamak ve Ulusal olmaktı. 24 yaşındaki Rayhan, “Küçük yılımda Hawaii’de de kazandık” dedi.

“Bir birey olarak, Kansas’taki 2023 Grier Jones Shocker Invitational’daki zaferim, bu yılki en iyi 10’lar ve en iyi 20’ler kadar çok özeldi.

“2024’te golfüm doğru yönde ilerliyor – bu benim güvenim için harikaydı. Geçen yılın sonlarında sağ elimde ameliyat oldum – üç ay golfe ara vermek zorunda kaldım – ki bu artık tamamen iyileşti.’

Amatör saflarından ayrılırken, Ar-Ge tarafından desteklenen Dünya Amatör Golf Sıralamasında (WAGR) 74. sırada yer alıyor.

Profesyonel olarak ilk turnuvası, 4-7 Haziran tarihleri arasında Kaliforniya’da düzenlenecek olan PGA Tour Americas 2024 Elemeleri olacak.

Dört günlük 72 delikli eleme etkinliği, en iyi dokuz oyuncunun 2024’ün geri kalanında PGA Tour Americas’ta tam kart kazanacağını görecek.

Thomas bu yaz Oklahoma’da bulunacak ve yine de OSU golf tesislerine erişebilecek.

“Aslında Victor Hovland’ın Oklahoma’daki evinde kalıyorum – o iyi bir arkadaş, osu’da eski bir öğrenci ve iletişim halinde kalıyoruz. Fikirleri zıplatmak için iyi bir adamdı “dedi Rayhan

“Üniversite etkinliğini kazanarak, 13-16 Haziran tarihleri arasında Korn Feribot Turu’nda gerçekleşen Kansas Wichita Açık Mavi Haç ve Mavi Kalkanı’na davet edildim,

Rayhan, “Bundan sonra, Korn Feribotu’ndaki bazı etkinliklere ne zaman ve nerede katılabileceğimin yanı sıra ABD’deki bazı mini Tur etkinliklerinde oynamaya çalışacağım ve sonra nerede olduğumu gözden geçireceğiz” dedi.

“Önümde ne olduğu konusunda heyecanlıyım ve bu her zaman üniversiteye gelmeden önce öngörülen yolumdu.”

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar