Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaDubai Haber AğıDubai Fintech Zirvesi'nde Fintech Dünya Kupası Sırasında Start-Up'lara Yapılan Yatırımlarda 9,25 Milyon...

Dubai Fintech Zirvesi’nde Fintech Dünya Kupası Sırasında Start-Up’lara Yapılan Yatırımlarda 9,25 Milyon Dolar

Dubai FinTech Zirvesi (DFS) , VİSA, Emirates NBD ve Amazon Web Services (AWS) ortaklığında Trescon tarafından düzenlenen FinTech Dünya Kupası’nın (FWC) uzun zamandır beklenen büyük finali, toplamda 9.250.000 doların (9.25 milyon) üzerinde taahhüt edilen yatırımlara tanık oldu. yatırımcılar.

Yoğun bir hesaplaşmada, dünyanın dört bir yanından 15 kalifiye start-up — Audax, Xaults Technologies, Monak E-Services, YABX, ALTPAYNET, APPRO, Libeara, Letbloom, Myzoi, Vault22, Lordsystem, MOİN, Alphastream.ai , Validus ve Namara – FWC Büyük Finalinde bir dfs’nin 2. gününde küresel yatırımcılarla dolu oda.

APPRO, fwc’nin Galibi olarak ortaya çıkarken ve 500.000 $ ‘lık spot yatırım taahhüdünü güvence altına alırken, Finix196 gibi diğer girişimler Dhruv Yönetimi tarafından 5 milyon $ taahhüt aldı, Motive Partners Alpha Stream’e 3 milyon $ taahhüt etti ve Validus, Aum Ventures tarafından 750.000 $ taahhüt aldı.

Trescon’un kurucusu ve başkanı Muhammed Saleem şunları söyledi: “FinTech Dünya Kupamızın Büyük Finaline Dubai FinTech Zirvesi’nde ev sahipliği yapmaktan heyecan duyduk. Güçlerini birleştirerek, katılımcılara Trescon’un uluslararası erişimine, büyümeyi teşvik eden düzenleyici bir ortama ve en önemlisi çok ihtiyaç duyulan sermayeye erişim sağlayan, FinTech inovasyonu için benzersiz bir platform oluşturduk. Bir FWC Jüri Üyesi ve diğer bir yatırımcı olarak, FWC Büyük Final Galibi Onayı için 500.000 dolar da dahil olmak üzere, bu girişimlerden bazılarına konuşmayı sürdürmek için yatırım yapmayı taahhüt ediyorum.”

Trescon grup CEO’su Naveen Bharadwaj, “FinTech Dünya Kupası, işbirliği ve sermaye yoluyla gerçek dünyadaki zorlukları çözmek için bir fırsat. Açıklanan toplam 9,25 milyon dolar değerindeki yatırımlara ek olarak, kazanan ve ilk iki ikincinin de değerli jüri Trescon Credits & Amazon credits tarafından mentorluğa erişerek büyüme ve gelişme kaynaklarını artıracağını paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. , küresel markaya maruz kalma, endüstrinin tanınması ve bir stratejik sinerjiler ve ortaklıklar yoluyla başarıya giden yol. Sadece FinTech mükemmelliğini kutlamakla kalmayıp aynı zamanda sektörü ileriye taşıyan bir ekosistemi şekillendirmeye kararlıyız.”

FWC jürisi, LHoFT Vakfı’nın CEO’su Nasir Zubairi de dahil olmak üzere FinTech endüstrisinin çeşitli sektörlerinden seçkin profesyonellerden oluşuyordu; Motive Ventures’ın ortağı Hugo Bongers; Visa’da FinTech İnovasyon Stratejisi Kıdemli direktörü Sara Tabana; Arbor Ventures’ın kurucu ortağı ve yönetici ortağı Melissa Cannon Guzy; Trescon’un kurucusu ve başkanı Mohammed Saleem; AUM Ventures’ın kurucu ortağı Chetan Mehta; Speedinvest’in ortağı Rana Abdel Latif; Emirates nbd’de FinTech Katılımı başkanı Nacira Alioua; ve Amazon Web Services’te startup ve VC Ekosistemi başkanı Tunç Özgül.

Dubai FinTech Zirvesi’nin 2. baskısı, Kurucu Ortaklar VİSA, Emirates NBD (ENBD), Etisalat & (E &) ve Dubai Ticaret Bankası (CBD) dahil olmak üzere küresel kurumsal ortaklar tarafından desteklendi.

Ziyaret: www.dubaifintechsummit.com

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar