Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAE'Her Dirhemi Hak Ediyorsunuz': Emirates Group Çalışanları Rekor Karların Ardından 20 Haftalık...

‘Her Dirhemi Hak Ediyorsunuz’: Emirates Group Çalışanları Rekor Karların Ardından 20 Haftalık Bonus Kazanıyor

Emirates Grubu, rekor kıran karlarını açıkladığı için çalışanlarına maaşlarının 20 haftası değerinde bir ikramiye verdi. Grupla çalışanlar, Mayıs maaşları ile ödemeyi alacaklar. Emirates Havayolu ve Grubu Başkanı ve CEO’su Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum, Khaleej Times’ın gördüğü bir e-postada Emirates Grubu çalışanlarına kahramanca çabalarından dolayı şükranlarını dile getirdi.”Kolektif hırslarımıza güç verdikleri ve onlara ulaştıkları için, 20 haftalık kar payının her dirhemini hak ediyorsunuz” diye yazdı. Gruptaki toplam çalışan sayısı% 10 artarak 112.406’ya yükseldi – Emirlik ve Dnata geçen yıl önemli kar ve gelir artışları gördükçe bugüne kadarki en büyük çalışan işgücüydü. Çalışanlar 84 ülkeye yayılmış ve 170’den fazla milletten oluşmaktadır. Khaleej Times ile anonimlik şartıyla konuşan bazı çalışanlar çok memnun olduklarını söyledi. Grupla birkaç yıldır çalışan biri, ”Ödemeler için umut ediyor ve dua ediyordum” dedi. “Çok mutluyum. Geçen yıla göre daha az, ancak bonus bir bonus. Şirket vermek zorunda değil. Ama onlar var ve bu büyük bir miktar. Bu konuda gerçekten mutluyum.” Geçen yıl Emirates, rekor kıran bir performansın ardından çalışanlarına 24 haftalık maaşını bonus olarak ödemişti.

 

Rekor kar

Günün erken saatlerinde Emirates Group, geçen yıla göre% 71 artışla 18,7 milyar Dh’lik rekor karla şimdiye kadarki en iyi finansal performansını bildirdi. Şeyh Ahmed, personele gönderdiği e-postada, 2023-2024 yılının örgüt tarihinde “unutulmaz” bir yıl olarak geçeceğini söyledi. “Grup geliri, kar, nakit varlıklar ve işgücü sayıları ile Emirates’in karı ve dnata’nın geliri arasında kilit rekorlar kırdık” diye yazdı. “Emirates’in yolcu geliri ilk kez 100 milyar AED işaretini geçti. Sonuçlarımız, ileri görüşlülüğün, zekanın, doğru yatırımların ve hepsinden önemlisi son derece yetenekli, kararlı ve çevik bir ekibe sahip olmanın neler yapabileceğini göstermektedir.” Hem Emirates hem de dnata, Grubun güçlü müşteri talebini karşılamak için dünya çapındaki faaliyetlerini genişletmesiyle 2023-24’te önemli kar ve gelir artışları gördü. Grubun nakit bakiyesi, geçen yıla göre% 11 artışla şimdiye kadar bildirilen en yüksek rakam olan 47,1 milyar Dh’dir.

Büyümeye devam

Finansal rapora göre Emirates işlerini büyütmeye devam edecek. Şeyh Ahmed raporda, ”Uluslararası hava taşımacılığı ve seyahate yönelik güçlü ve sürekli talep projeksiyonlarıyla iş görünümü olumlu” dedi. Emirates önümüzdeki yıl 10 yeni A350 uçağı alacak ve ilk birim Ağustos ayında filoya katılacak. 2024 ortalarında beş yeni 777 yük gemisinin eklenmesi, grubun kargo operasyonlarını da artıracak. E-postaya göre, grup yetenek kiralamaya devam edecek. ”Binlerce kabin ekibi, pilot, mühendis, müşteri hizmetleri temsilcisi, BT uzmanı ve diğer uzmanlar için dünyayı araştırıyoruz” dedi. “dnata, faaliyetlerini desteklemek ve sağlam orta vadeli planlarını gerçekleştirmek için 2027 yılına kadar binlerce yeni meslektaşını işe almayı planlıyor.”
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar