Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaAsyaDubai, Güney Kore ile Uçan Arabalar, Sürücüsüz Araçlar Konusunda işbirliği Yapıyor

Dubai, Güney Kore ile Uçan Arabalar, Sürücüsüz Araçlar Konusunda işbirliği Yapıyor

Dubai’nin Yollar ve Ulaşım Otoritesi (RTA) ve Seul Büyükşehir Hükümeti Salı günü uçan arabalar ve otonom araçlar üzerindeki işbirliğini artırmak için bir anlaşma imzaladılar. Mutabakat zaptı (mutabakat zaptı) ayrıca, özellikle elektrik ve hidrojen otobüs filosuna ve elektrik ve hidrojen yakıt istasyonları için altyapının geliştirilmesine odaklanarak, çevre dostu ulaşım çözümleri hakkında fikir alışverişini kolaylaştıracaktır. RTA genel müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Mattar Al Tayer şunları kaydetti: “İki taraf birçok stratejik hedefi paylaşıyor ve başta toplu taşıma otobüsleri olmak üzere yolcu taşımacılığı hizmetlerinin planlanması ve işletilmesi alanında en iyi uygulamaları paylaşabiliyor.

 

”Özel şeritlerdeki ekspres otobüsler ve elektrikli otobüsler de dahil olmak üzere sürdürülebilir ve yenilikçi toplu taşıma çözümleri geliştirme potansiyeli var” dedi.

Geleceğin mobilite pilot projeleri

Seul Belediye Başkanı Oh Se-hoon ise şunları söyledi: “Gelecekteki mobilite pilot projelerinden ortaya çıkacak karşılıklı faydalar konusunda heyecanlıyız. “Her iki şehir de gelecekteki ulaşım sistemlerini ilerletmeye aktif olarak yatırım yaparken, gelecekteki hareketlilik için pilot projelerin sonuçlarından karşılıklı olarak yararlanmayı öngörüyoruz. Bu projeler, Kentsel Hava Hareketliliği (UAM) ve otonom araçlar gibi en son yenilikleri kapsayacaktır. Amacımız sağlam teknoloji transferini teşvik etmek ve kapsamlı bilgi alışverişini kolaylaştırmaktır.” Güney Kore’nin Seul belediye başkanı, 10-12 Ekim tarihleri arasında Seul’de gerçekleşecek olan Seul Akıllı Yaşam Haftası’na katılmak için Rta’ya samimi bir davet de sundu.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Haber'e Reklam Ver

En Son Eklenenler

Son yorumlar