Cumartesi, Haziran 22, 2024
Dubai Haber Sitesine Reklam Vermek İçin İLETİŞİME GEÇİN
Ana SayfaBAEDubai: 'Her Damla Önemlidir' Kampanyasında 120 Kişi Kan Bağışında Bulundu

Dubai: ‘Her Damla Önemlidir’ Kampanyasında 120 Kişi Kan Bağışında Bulundu

Dubai Polisinin öncülüğünü yaptığı bir kampanya kapsamında çeşitli milletlerden 100’den fazla BAE sakini kan bağışında bulunmak için bir araya geldi.

Toplum arasında gönüllü kan bağışı kültürünü teşvik etmeyi amaçlayan kampanya, Pozitif Ruh, Dubai Polis Sağlık Kulübü ve Navi Spor Kulübü ile işbirliği içinde gerçekleştirildi.

Pozitif Ruh Konseyi Direktörü Fatima Buhajeer, kan bağışının önemini ve bu insani girişime toplum çapında katılım ihtiyacını vurguladı.

“Memurlar, astsubaylar, siviller ve farklı geçmişlerden bireyler kan bağışı kampanyasına katılarak bunu ulusal bir görev olarak kabul ettiler. Bu, bağışçılara ve ihtiyacı olanlara fayda sağlar ve sosyal dayanışma kültürünü, gönüllü çalışmayı ve topluluk ortaklıklarını güçlendirmenin asil insani hedeflerini güçlendirir.”

Olumlu Ruhtan Gönüllüler, kan bağışının çeşitli sağlık yararları hakkında bilgi verdi. Bunlar arasında dolaşım sistemini harekete geçirmek, kemik iliği hücrelerini aktivitelerini yenilemeleri ve etkinliklerini artırmaları için uyarmak, kan basıncını ve baş ağrılarını azaltmak, canlılığı ve genel refahı artırmak yer alır. Kan bağışı ayrıca “süperoksit dismutaz” gibi antioksidan enzimleri yükselterek oksidanların giderilmesine ve oksidatif stresin azaltılmasına yardımcı olur.”

Gönüllüler, bağışçıları bu avantajlar konusunda eğitmenin yanı sıra kişiselleştirilmiş tavsiyelerde bulundular, tıbbi muayeneler yaptılar ve tüm katılımcıların güvenliğini ve refahını sağlamak için tıbbi önerilerde bulundular.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR
- Advertisment -
Dubai Oto Kiralama

En Son Eklenenler

Son yorumlar